Wszechświat

Wszechświat

Anoyo
Jest to wszechświat w którym po za chmurami, znajduje się jeszcze parę miejsc takich jak planeta Kaio, Ziemia, księżyc. Tutaj również trafiają ludzie z Ziemi po śmierci. Czy ktoś trafi do nieba czy piekła, decydują jego uczynki za życia. Po trafieniu tutaj istota zamienia się w dymek, jednak można jej przywrócić ciało. Wtedy jednak ma się nad głowa aureolkę i wtedy gdy się zginie po prostu wyparowujemy i nie ma szansy powrotu do życia.

Wężowa droga.
Jest to droga o długości 1 mln km o wyglądzie węża. Prowadzi ona do planety Kaio. Pod nią znajdują się chmury, a jeszcze poniżej piekło, gdzie trafił Goku spadając z drogi.

Piekło
Trafiają tam tylko złe istoty, jednak można też tam się znaleźć przez zupełny przypadek jak Goku, lub na prośbę jak np. Piccolo. Można tam się również normalnie teleportować.

Niebo
Trafia tam większość ludzi po śmierci. Na początku trafiają w postaci dymków do Enmy, gdzie zostają wysyłani do nieba albo piekła. Na początku trafiają w postaci dymków do Enmy, gdzie zostają wysyłani do nieba albo piekła.

Planeta Północnego Kaio
To jest mała planeta Północnego Kaio, gdzie grawitacja jest 10x większa niż na Ziemii. Przez planetę przebiega droga wokół niej gdzie jeździ na niej Kaio swoim samochodem. Mieszkają tam jeszcze Bubbles – małpka, którą Goku musiał złapać podczas treningu i Gregory – Goku musiał go uderzyć młotkiem w głowę. Goku nauczył się tutaj techniki Kaioken.

Planeta Wschodniego Kaio
W anime nie widzimy tej planety, wiemy tylko o jej istnieniu. O samej Kaio wiemy, że jest to kobieta w okularach przypominająca północnego Kaio.

Planeta Południowego Kaio
Tej planety również nie widzimy ani razu i tak samo wiemy tylko o samym Kaio. Nosi okulary przeciwsłoneczne i wygląda podobnie do północnego Kaio z wyjątkiem bardziej pociągłej twarzy i dłuższych uszu.

Planeta Zachodniego Kaio
O tej planecie również nic nie wiem, tak jak i mało wiemy o Zachodnim Kaio. Wiemy tylko że nosił typowe dla Kaio’sow ubranie.

Planeta Dai-Kaioshina
Na moją niekorzyść o tej planecie również mało wiemy, jedynie o samym Dai-Kaioshinie. Jest on naprawdę starym kolesiem z długą brodą i głosem podobnym do żeńskiego (?!).

Planeta Ziemia
Tutaj rozgrywa sie główna akcja Dragon Ball. Na tej planecie żyją ludzie. Jest tu jeden wielki kontynent i dwie większe wyspy. Rządzi tutaj król Ziemii. Ma 4 stolice – pn, zach, wsch i pld.

Dunia Nyata
Jest to kolejny wszechświat, w którym znajdują się planety: Freezy, Namek i Nowa Namek.

Planeta Namek
Stąd pochodzą Piccolo, Kami-sama, Dende i wszyscy inni nameczanie. Jest to wodna planeta, z licznymi wyspami. Występuje tu zielona woda i niebieskie drzewa. Podobnie jak na Ziemii są tutaj smocze kule stworzone przez Guru. Ten smok jednak mógł spełniać tylko jedno życzenie, jednak życzenia można było spełniać co 130 dni Ziemskich, gdyż tylko tyle trwał nameczański rok. Planeta ta została zniszczona przez Freeze, jednak wszyscy żyjący Nameczanie zostali przeniesieni na Nową Namek.

Nowa Namek
Przed wybuchem Namek wszyscy nameczanie zostali przeniesieni za sprawą Ziemskiego Smoka na Ziemię. Nastepnie na Nową Namek. Planeta jest wręcz identyczna do Starej Namek. Widzimy ją tylko raz, kiedy to Goku przybywa tutaj ze sprawą nowego wszechmogącego dla Ziemii. Okazał się nim mały Dende.

Freeza Planet
Na tej planecie Freeza miał swoją siedzibę i prawdopodobnie tutaj Freeza planował swoje ruchy. Znajdowała się tutaj sala do treningu, laboratorium i komora do leczenia. Tutaj Vegeta dowiedział się, że Freeza postanawia zdobyć nieśmiertelność za pomocą nameczańskich Smoczych Kul.

Autor tekstu: Revan