Yu-Gi-Oh

Yu-Gi-Oh

Anime to powstało na podstawie mangi o takim samym tytule rysowanej przez Tazukiego Kakahashi. Jest to opowieść o pewnym chłopcu Yugim.

Yugi jest jak na swój wiek mały i wydaje się być idealnym przyrządem
do treningów zapaśniczych… Jednak do czasu. Pewnego dnia jego dziadek daje mu pewną złotą szkatułkę w której są kawałki czegoś złotego… Zaraz po dostaniu szkatułki Yugi stwierdził, że poskłada to coś. Gdy to złożył okazało się, że jest to odwrócona do góry nogami piramida z okiem Ra na środku. A dokładniej nazywa się to Millenium Puzzle. Ozdobę zamieszkuje dusza faraona… Gdy Yugi wkłada na szyję Millenium Puzzle pojawia się jego alter ego Yami Yugi. (Yami po jap. ciemny, mroczny).

Jednak na tym nie polega ta manga. Główną ideą tej mangi jest równość, zasada fair play i uczciwość. Dlatego też tym co robią najczęściej bohaterzy tej mangi jest DUEL. Duel jest to gra. Polega ona na graniu kartami na których znajdują się wizerunki potworów. Każda karta ma swoją moc i oczywiście wygrywa ta która ma większą moc. Jest również cała masa innych kart – Magic Card. Mają one na zadaniu wspomóc moc kart z potworami. Same zasady Duel oraz opisy działania kart są tak skomplikowane że ich opis może zająć przynajmniej 100 stron! Aby to wszystko pojąć trzeba po prostu się w to anime wciągnąć!

A teraz krótkie opisy najważniejszych postaci (w rzeczywistości ich jest o wieele więcej):

Yugi Muuto: główny bohater serii. To on ma Millenium Puzzle. Jest znakomitym graczem Duel. Wierzy w ”serce do gry” oznacza to że trzeba się urodzić z tym czymś żeby być znakomitym graczem Duel. Jego ulubioną kartą jest Black Magican.

Yami Yugi: alter ego Yugiego. Ponad 1000 lat mieszkał w Millenium Puzzle aż w końcu z pomocą Yugiego znowu ożył. Był on kiedyś faraonem w Egipcie. Podobnie jak Yugi znakomicie gra w Duel i też wierzy w ”serce do gry” (W końcu jest alter ego Yugiego). Ulubiona karta Black Magican.

Joey Wheeler: przyjaciel Yugiego. Dzięki Yugiemu no i dziadkowi Yugiego który go szkolił stał się dobrym graczem Duel.

Tea/jap. Anzu: przyjaciółka Yugiego. Nie gra w Duel ale za to zawsze wiernie kibicuje albo Yugiemu albo Joey’owi.

Tristan/jap. Honda: przyjaciel Yugiego. Podobnie jak Tea nie gra w Duel. I robi to samo co Tea czyli kibicuje.
Razem z Joey’em tworzą dość dziwną parę przyjaciół czyt. KTO SIĘ CZUBI TEN SIĘ LUBI…

Seto Kaiba: no cóż… ten to ma kasę… A dokładnie jest spadkobiercą wielkiej firmy Kaiba Corp co przynosi mu ”malutkie” zyski. Ma on potworną ilość kart. Jednak jego ulubioną jest Blue Eyes White Dragon.

Tytuł: Yu-Gi-Oh
Ilość odcinków anime: do tej pory 183 i wciąż wychodzą nowe!
Liczba tomów mangi: 25
Rok produkcji: 1997-2001
Autor mangi: TAKAHASHI, Kazuki

Autor recenzji: Su-chan