Bleach

Bleach

Jest tyle anime, że wątpię żeby ktoś słyszał chociaż o 50% z nich, niektórym udaje się przebić i są hitami przed kilka lat, inne to tylko chwilowa mania, a o jeszcze innych prawie nikt nie słyszał. Jednak nie o tym przyszło mi tu pisać, a mianowicie o niedawno powstałym anime pt. „Bleach” (nie nie nikt nie z wymiotował). Jak wspomniałem anime to jest „młode” o czym świadczy niewielka ilość, powstałych odcinków (ukazują się co tydzień). Autorem jest Kubo Tite.

Dość o wstępie przejdźmy do fabuły. „Bleach” opowiada o 14-16 letnim chłopcu o imieniu Ichigo Kurosaki, który posiada dar widzenia duchów. Już w pierwszym odcinku możemy zobaczyć „dar w akcji”. Nie będę streszczał tu odcinków, dlatego napisze na zachętę co się mniej więcej działo w pierwszym odcinku:

Ichigo idąc do szkoły, zobaczył rozrabiających wandali, (jako iż był bardzo silny – nie wiem czemu) nie usłyszawszy odpowiedzi na pytanie „co robią” rozprawił się z nimi, kiedy przyszedł do domu dostał tak zwanego „buta na twarz” (kopnięcie w twarz) od ojca za bycie spóźnionym. Idąc znowu do szkoły usłyszał eksplozję, kiedy doszedł na miejsce zobaczył, potwora: „Hollow” za chwile pojawiła się Shinigami należąca do grupy (wersja ang.) „Soul Rapers”.

Tego samego dnia (wieczorem) Shinigami zawitała do niego, gdy ten zapytał „co ona tu robi” zignorowała go (bo nie wiedziała, że Ichigo widzi duchy) Ichigo zbulwersowany kopną ją. Po krótkiej rozmowie, zaprezentowała co umie i rzuciła na niego zaklęcie, jednak ten je przełamał.

Hollow wyczuwszy energie Ichigo zaatakował jego 2 siostry, ten się zdenerwował i przełamał zaklęcie, a Shinigami odcięła Hollow rękę. Po czym oddała Ichigo miecz i zrobiła go „Soul Raperem” wtedy Ichigo miał moc większa od Shinigami i pokonał Hollow. Koniec.

Co do kreski jest ona ładna i mnie się podoba, i nie mam zastrzeżeń. Fabuła też jest ciekawa i nietypowa. Osobiście polecam to anime każdemu.

Autor recenzji: Draco

Alternatywny punkt widzenia:
Recenzja na Tanuki.pl