Kosmiczne wyzwania

Kosmiczne wyzwania

Jak budować statki kosmiczne, dogonić kometę i rozwiązywać galaktyczne problemy.

Na wzmianki o autorze trafiałem przypadkowo od czasu do czasu w kontekście artykułów związanych z działaniami NASA. Czasem w tekstach dotyczących jego ojca – Papcia Chmiela, autora serii komiksów – Tytus, Romek i A’Tomek.

Niedawno, dzięki serii trzech półgodzinnych vlogów (plus jeden bonusowy) Piotra Niemczewskiego (na YouTube kanał Trip Hunter, dobra robota!), pokazujących Artura Chmielewskiego jako “po prostu” sympatycznego charyzmatycznego człowieka z pasją, postanowiłem dowiedzieć się o nim więcej. Tak dotarłem do jego książki.

> Uwierz w siebie – Ty też potrafisz! Wystarczy pokombinować

Warto wspomnieć, że z tyłu książki znajdziemy tajemnicze “9+”. Biorąc pod uwagę grupę wiekową docelowego odbiorcy, to ciekawa pozycja dla młodych odkrywców kosmosu. Historie z życia przeplatane ciekawostkami, zagadkami i zadaniami.
Szkoda tylko, że teksty w ramkach najczęściej dublują treść na stronie…

> Nigdy, przenigdy nie przyjmuj niczego za pewnik tylko dlatego, że tak mówi twój przełożony, nauczyciel, a nawet rodzic, bo może się okazać, że się myli albo – tak jak ja – żartuje.

> Za mało czasu poświęcałem swoim współpracownikom. Uznałem, że skoro są świetni – a przecież są – to poradzą sobie bez mojego udziału, wystarczy, że zapewnię im wszystko, czego potrzebują. A to nieprawda. Rolą dobrego menedżera jest łączenie ludzi, tworzenie siatki wymiany informacji i wszechstronne wspieranie współpracowników.