Co to Naruto?

Co to Naruto?

Dawno, dawno temu żył pewien lisi demon o dziewięciu ogonach. Posiadał on potężną siłę i gdy uderzał swoimi ogonami waliły się góry i powstawały wielkie tsunami. Ludzie mieli już dość grozy i chaosu, jaki siał demon, więc wezwali na pomoc ninja. Wielu próbowało go pokonać, lecz tylko jeden zdołał się go pozbyć.

Ten ninja nazywał się Czwartym Hokage i jest legendą w wiosce Ukrytego Liścia. Po dwunastu latach demon powrócił w wcieleniu młodego chłopca, który nawet nie wie o tym co kryje się w jego wnętrzu. Tym chłopcem jest… Naruto! Teraz może przyjrzyjmy się bliżej jego osobowości. Naruto wydaje się być zwyczajnym dwunastolatkiem, który próbuje zwrócić na siebie uwagę. Otóż nie cieszy się on zbyt dobrą opinią wśród otaczających do mieszkańców wioski Ukrytego Liścia.

Wiedzą oni o demonie, który przed laty siał postrach wśród mieszkańców i którego Czwarty Hokage (poświęcając przy tym własne życie…) posłał do diabła. Wiedzą też, że Naruto ma „zapieczętowanego” w sobie tego demona. Jego rówieśnicy także zmuszeni są do milczenia. Okej, seria telewizyjna Naruto powstała całkiem niedawno (o ile mnie pamięć nie myli to w październiku 2002 roku rozpoczęto jej pierwszą emisję w telewizji publicznej) na podstawie mangi Masashiego Kishimoto. Kreska jest sympatyczna i miła dla oka, lecz nieco przestarzała.

Ogólnie tła nie są wykonane dość starannie i szczegółowo, ale animacja jest przepiękna. I przez co seria posiada swój wspaniały charakter.Wprawdzie widziałem tylko parę odcinków, ale już wiem, że Naruto jest świetnym tytułem. W necie dostępne są chyba wszystkie epizody. Polecam ją wszystkim fanom Dragon Ball’a, i japońskich ninja. Inni też mogą obejrzeć, ale mogą się troszkę nie odnaleźć w tym tytule (warto spojrzeć na to anime, chociażby ze względu na wspaniałą animację).

Autor recenzji: Redakcja