Grupy i zespoły

Grupy i zespoły

Akatsuki [Czerwony Księżyc]

Znani Członkowie: Hoshigaki Kisame, Uchiha Itachi, [dawniej – Orochimaru]
Zbrodnicza organizacja składająca się wyłącznie z niezwykle potężnych shinobi, wszystkich zaliczanych do grupy przestępców klasy „S”, którzy opuścili swoje Ukryte Osady stając się Missing Ninami aby pracować na własny rachunek i spełnić własne ambicje. Zanim Orochimaru, na wskutek zazdrości o zdolności Itachiego, opuścił Akatsuki grupa ta składała się z dziewięciu shinobi. Wkrótce potem pozostali członkowie podzielili się na dwuosobowe zespoły po czym rozpoczęli poszukiwania mające na celu odnalezienie i zgromadzenie różnych artefaktów i narzędzi związanych ze sztuka shinobi. Zespołowi Kisame-Itachi przypadło pojmanie Naruto aby wykorzystać moc zawartą w nim, mianowicie chakrę jednego z najgroźniejszych Youma – Kyubiego. Jak tego mają zamiar dokonać jak również ich dalsze cele nie są znane. Niewielu ma pojęcie o istnieniu tej organizacji a nawet tym nielicznym nie jest wiele wiadomo o niej. Nie mając w poważaniu tradycji i swoich dawnych domów członkowie Akatsuki postanowili uczynić swoim znakiem rozpoznawczym swoje opaski shinobi które naznaczyli szerokim rozcięciem w poprzek płytki z symbolem osady oraz sygnety.

Legendarni Sanninowie

Członkowie: Jiraiya, Tsunade, Orochimaru
Nieformalna grupa składająca się z trójki potężnych shinobi liścia będących dawniej zespołem nauczanym przez Trzeciego Hokage. Tak dokładnie nie można nazwać ich grupą gdyż każde z trójki postanowiło podążać własnymi drogami, niemniej jednak zyskali te tytuły gdyż ich umiejętności dorównują zdolnościom najwyższych shinobi – Kage. Cząstka „san” w jęz. japońskim oznacza trzech, cząstka „nin’ zaś ninja więc w dokładnym tłumaczeniu Sanninowie to po prostu trójka shinobi, ale zwykle nazywano ich Legendarną Trójką. Znani są ze względu na opanowanie wielu różnych jutsu oraz ich techniki przywołań.

Siedmiu Fechmistrzów Mgły

Znani członkowie: Hoshigaki Kisame, Momochi Zabuza
Niewiele wiadomo o tej grupie. Znanymi jej członkami są Hoshigaki Kisame oraz zmarły Momochi Zabuza, wnioskując z nazwy jeszcze piątka pozostaje nieznana, chociaż możliwe, że Diabeł Ukrytej Mgły został już kimś zastąpiony. Cechą charakterystyczną Fechmistrzów Mgły jest ich uzbrojenie – każdy posługuje się jakimś typem olbrzymiego oręża. W przypadku Zabuzy był to olbrzymi tasak, Kisame zaś posługuje się Somehadą – żywym orężem pokrytem ostrymi łuskami, które nie dość że są niezwykle ostre to do tego pochłaniają również chakrę przeciwnika.

Ino-Shika-Cho [dawny zespół]

Członkowie: Nara Shikato, Yamanaka Inoshi oraz Akimichi Chomaru
W swoich młodzieńczych latach ojcowie Ino, Shikamaru i Choujiego stanowili dosyć zgrany zespół. Nazwa tej ekipy została wzięta z japońskiej gry karcianej zwanej Hanafuda, w której pewien układ kart zwany jest właśnie Ino Shika Cho.

Ino-Shika-Cho [zespół dziesiąty]

Członkowie: Nara Shikamaru, Yamanaka Ino oraz Akimichi Chouji
Przeznaczenia nie da się ominąć tak więc, podobnie jak ich ojcowie, Ino Shikamaru i Chouji zostali, mimo niechęci i dzielących ich różnic, zespołem tuż po staniu się Geninami. Pozornie najsłabszy zespół z trzech początkujących drużyn biorących udział w egzaminie na Chuninów. W rzeczywistości jednak bardzo dobrze zgrani i zdolni do wykonania bardzo zaskakujących zagrań stanowią bardzo udane połączenie zdolności wszystkich trzech klanów. Oficjalnie zespołowi przewodzi Ino jednak podczas walki to Shikamaru [jako najbardziej błyskotliwy] często przejmuje inicjatywę i wybiera strategię dla całej trójki. Nauczycielem zespołu dziesiątego jest Sarutobi Asuma.

Zespół ósmy

Członkowie: Inuzuka Kiba, Hyuga Hinata oraz Aburame Shino
Zespół złożony z trójki „klanowych” shinobi szkolący się pod okiem Yuuhi Kurenai. Co by o nich nie powiedzieć jeden z najfajniejszych zespołów i zarazem moja ulubiona drużyna ze wszystkich . Mimo iż każda osoba w zespole ma zupełnie inny charakter, rozumieją się całkiem nieźle i potrafią w znakomity sposób wykorzystywać wspólnie swoje umiejętności oraz uzupełniać braki. Samozwańczym przywódcą jest tutaj Kiba.

Zespół siódmy

Członkowie: Uzumaki Naruto, Haruno Sakura oraz Uchiha Sasuke
No jeśli nie kojarzycie TEGO zespołu to znaczy, że nie macie bladego pojęcia o tym anime. Drużyna składa się z najoryginalniejszego i najgłośniejszego shinobi świata Naruto, niezwykle utalentowanego w sztukach ninja Sasuke oraz błyskotliwej Sakury. Ze wszystkich możliwych połączeń ta drużyna to prawdziwa mieszanka wybuchowa, ze względu na stosunki w jakich członkowie zespołu byli zanim zmuszeni zostali do współpracy. Początkowa niechęć po pewnym czasie zamienia się w akceptację, później zaś silną więź przyjaźni. Nauczycielem zespołu został mianowany Hatake Kakashi.

Zespół Gaia

Członkowie: Hyuga Neji, Tenten oraz Rock Lee
Drużyna którą opiekuje się Maito Gai o jeden rocznik starsza niż Naruto i jego ekipa. Składa się z genialnego dziecka Byakuganu – Nejjiego, mistrzyni broni Tenten oraz specjalistę od Taijutsu – Rock’a Lee. Między męską częścią drużyny od zawsze panowała ostra rywalizacja jednak Tenten zawsze jest w stanie zapobiec większym konfliktom w swoim zespole i utrzymuje ich stosunki w jak najlepszym stanie.

Sound Trio

Członkowie: Kinuta Dosu, Abumi Zaku oraz Kin Tsuchi
Trójka uczniów Orochimaru bezgranicznie oddanych swojemu mistrzowi należący do jego osady Ukrytego Dźwięku. Ich atutami były głównie szybkość oraz specjalna broń manipulująca dźwiękiem. Nakazano im wziąć udział w egzaminie na Chuninów podczas którego mieli zlikwidować Uchiha Sasuke. Tak naprawdę jednak byli tylko pionkami swojego sensei, który poświęcił ich życia w ramach swoich machinacji. Zespołowi dowodził Dosu.

Zespół z Ukrytego Piasku

Członkowie: Gaara, Kankouru, Temari
Drużyna ta składa się z trójki dzieci Kazekage – najstarszej piętnastoletniej Temari, czternastoletniego Kankouru oraz dwunastoletniego Gaary. Ogólnie bardzo dobry zespół w szczególności jeśli chodzi o zdolności Gaary korzystającego z piasku do obrony i ataku. Siła Kankouru i Temari zaś tkwi w ich uzbrojeniu – ten pierwszy używa w walce bojowej kukły podczas gdy jego siostra korzysta z wachlarza tworzącego potężne podmuchy wiatru.

Konohamaru Corps

Członkowie: Konohamaru, Moegi, Udon
…Właściwie ciężko nazwać tę formację prawdziwym zespołem czy organizacją, bardziej pasuje tu określenie zabawy ośmiolatków – chociaż kto wie, być może w przyszłości będą całkiem sprawną drużyną.  Konohamaru Corps. powstało z inicjatywy Konohamaru [jak sama nazwa wskazuje] który posanowił że wraz z dwójką przyjaciół – Moegi i Udonem – będą trenować pod okiem Naruto [gorszego Sensei już wziąć nie mogli, to pewne]. Znakiem rozpoznawczym są noszone przez nich gogle, takie jakie początkowo miał również główny bohater.

Autor recenzji: Zacq