Advanced Bloodlines

Advanced Bloodlines

Według polskich tłumaczy mangi nazwa ta brzmi „ograniczone więzy krwi”, ale bardziej trafną nazwą byłoby „zaawansowane linie krwi”.

Mniejsza o to. W każdym razie techniki zaliczające się do tej grupy to specjalne umiejętności wywodzące się od potężnych i pradawnych klanów.

Są one całkowicie unikatowe – to znaczy, że nie może się ich nauczyć ktoś, kto nie należy do klanu, z którego dana umiejętność się wywodzi, takich jutsu nie można również w żaden sposób skopiować – wliczając w to Sharingan klanu Uchiha [który zresztą sam jest umiejętnością z tej dziedziny]. Dzieje się tak gdyż są one związane z DNA członków klanu, który wykształcił daną technikę i jest przekazywana z pokolenia na pokolenie poprzez krew.

Jedynym sposobem na zdobycie jutsu zaawansowanej linii krwi prowadzi przez inżynierię genetyczną i skopiowanie odpowiednich genów z osoby która daną technikę posiada – najczęściej z martwej osoby. Przykładami tych technik jest Sharingan używany przez ród Uchiha – widzimy go u Sasuke, ale o dziwo również i u Kakashiego [możliwe, że sam zdobył go właśnie z martwego członka tego klanu].

Inne przykłady to Byakugan rodu Hyuga czy też możliwość tworzenia i formowania lodu klanu, do którego należał Haku, a w szczególności jego technika Lodowych Luster.

Autor recenzji: Zacq