Chcę zjeść twoją trzustkę

Chcę zjeść twoją trzustkę

Na tę mangę trafiłem przypadkowo szukając czegoś w okolicy tematyki – okruchy życia. Okładka przyciągnęła moje oko, a następnie tytuł moją ciekawość. Okazało się, że ślepy strzał zaprowadził mnie do dwutomowej, niebanalnej historii o nieuleczalnej chorobie i tym jak z nią… żyć.

Chcę zjeść twoją trzustkę, to opowieść o dwójce nastolatków z jednej klasy. Dziewczynie – nieuleczalnie chorej na trzustkę Sakurze Yamauchi oraz introwertycznym chłopaku – przez większość czasu zwanego „zwyczajnym kolegą z klasy”. Ciekawym pomysłem jest nie wymienianie go z imienia, podobnie jak i to, że i on nie zwraca się do koleżanki po imieniu. Czemu tak jest? Przekonacie się!

Sakura gdy dowiaduje się o tym, że wkrótce umrze, postanawia zachować tę informację dla siebie i najbliższej rodziny. Nie mówi o niej nikomu, nawet najlepszej przyjaciółce. Swoje przemyślenia zaczyna spisywać w pamiętniku. Tak powstaje wpierw bezimienny zbiór myśli, a w miarę pogodzenia się z losem staje się on dziennikiem o tytule „Wraz z chorobą”.

Pewnego dnia, Sakura opuszczając po badaniach szpital, gubi swój pamiętnik. Gdy wraca go szukać, okazuje się, że został odnaleziony przez kolegę z klasy, który akurat przyszedł na kontrolne badania. W ten sposób skrzyżowały się losy dwójki bohaterów. Chłopak stał się „kolegą, który zna tajemnicę”, kimś przed kim Sakura może się otworzyć, nie musi udawać, kimś, kto traktuje ją normalnie, a nie jak umierającego człowieka. Od tej pory będziemy śledzić losy tej dwójki.

Historii o życiu, przechodzeniu przez chorobę, śmierci. Znajdziemy w niej dużo pozytywnych emocji, humoru i radości, ale również smutek i cierpienie. Okładki obu tomów są ładnie wykonane. Ilustracje, kreska cieszy oko. Całość jest estetycznie wykonana. Tomik nie jest obłożony byle-jaką przeszkadzającą okładką. Papier… ogólne wrażenie jest takie, że aż miło się go trzyma w dłoni. Zdecydowanie plus za wykonanie!

Kimi no Suizo wo Tabetai to wzruszająca historia. Zostanie w mojej pamięci jako warta polecenia manga podejmująca ważny temat, skłaniająca do przemyśleń. Dwa tomy, a kończy się tak szybko…

Co według ciebie znaczy "żyć"?

ISBN: 978-83-65856-17-3 (seria)
ISBN: 978-83-65856-18-0 (tom 1)
ISBN: 978-83-65856-19-7 (tom 2)
Tytuł oryginału: Kimi no Suizo wo Tabetai
Scenariusz Yoru Sumino, ilustracje Idumi Kirihara

Autor recenzji: volix.