Piekarnia czarodzieja

Piekarnia czarodzieja

Debiutancka powieść z 2009 roku, której autorką jest koreańska pisarka Gu Byeong-mo.

W tej baśni daniem głównym są trudne losy chłopca, który od najmłodszych lat ma w życiu pod górkę. Zetkniemy się tu z trudnymi tematami społecznymi – tj. przemoc, molestowanie – skłaniającymi nas do refleksji.

Historia zgrabnie osadzona w realiach współczesnej Korei. Ze smakiem wpleciona nutka magii – chłopak w trakcie ucieczki z domu znajduje schronienie w pobliskiej piekarni, która jak się szybko okazuje – jest prowadzona przez czarodzieja.

Ciekawie jest poznawać debiuty, a do tego tak ładnie wydane! #okładkowasroka
Na konieec, o końcu warto wspomnieć, że historia ma dwa różne zakończenia!

> Szczegóły produktu: daj to komuś, kogo nie lubisz. Ciastko ograniczy zdolności umysłowe tej osoby na średnio dwie godziny, przez co nie poradzi sobie ona z żadnym zadaniem.

> Sam zły wybór nie jest problemem – powiedział po krótkiej przerwie – Chodzi mi o to, że trzeba brać odpowiedzialność za skutki swoich działań. Jeżeli chcesz, żeby niewidzialne siły posprzątały bałagan za ciebie, twój wybór będzie jeszcze bardziej nieodwracalny niż początkowo.

> Nie możesz wyhodować nowej skóry bez wcześniejszych ran.

> …i przede wszystkim dlaczego ludzkie uczucia nie mogą się rozpuścić jak sól w gorącej wodzie? U niektórych puszka tuńczyka ma dłuższy termin ważności niż emocje. Nagle zdałem sobie sprawę, że sól się rozpuszcza, ale nie znika. Bez siłowego oddzielenia pozostanie w wodzie na zawsze.