Bey Blade

Bey Blade

Rok 2003, stacja telewizyjna Polsat. Kolejne proste anime powielające schemat pojedynków. Tym razem walki opierać się będą o wirujące/latające dyski.

Opisy postaci:

Imię: Tyson
Bit beast: Dragoon
Drużyna: Blade Breakres
Wiek: 13 – 14 lat
Opis: Tyson mieszka wraz z dziadkiem, jego Tata jest archeologiem. To on jest głównym Bohaterem BeyBlade. Duuużo je, często się spóźnia i prawie zawsze wygrywa, ale jeśli nie wygra to wygrywa po jakimś czasie. W trakcie BeyBlade zdobywa wielu przyjaciół. Po lokalnym turnieju Tyson, Max, Kai i Rey tworzą drużynę, pomaga im Kenny. Tyson ubrany jest w niebieską czapeczkę, czerwoną kamizelkę z białymi wstawkami pod którą nosi żółtą koszulkę, nosi chyba skórzane rękawice, niebieskie spodenki oraz białe skarpetki. Wydaje się on bardzo fajną osobą i na pewno uzyska sobie wielu fanów.

Imię: Max
Bit beast: Draciel
Drużyn: Blade Breakres
Wiek: 12 – 13 lat
Opis: Max przeprowadza się do miasta w którym mieszka Tyson i reszta paczki. Jego bestia była ukryta w amulecie który dostał od babci. Mieszka z ojcem, który ma sklep z dyskami i częściami do nich. Jest bardzo sympatyczny, wesoły i bardzo szybko zaprzyjaźnił się z Tysonem i Kennym. W turnieju lokalnym zajął 3 miejsce razem z Ray’em. Lecz nie trenował swojej bestii tak długo jak reszta [Kai, Tyson i Ray]. Powodem było, że bestie dopiero pierwszy raz użył podczas drugiego starcia z Kay’em. Max ma blond włosy, błękitne oczy i ma wiele piegów. Nosi zieloną koszulkę na którą wkłada pomarańczowe ogrodniczki. Jest bardzo pogodny i osobiście lubię go najbardziej z całego BeyBlade.

Imię: Kai
Bit beast: Dranzer
Drużyna: Blade Breakers
Wiek: 13 – 14 lat
Opis: Kay W dzieciństwie uciekł z obozu treningowego organizacji Biovolt, po tym gdy tylko raz użył Black Dranzera zniszczył wtedy prawie cały klasztor. Nie wiadomo w jaki sposób trafił do Japonii. Ale należał tam to BeyBladowego gangu „Rekinów” jako jedyny z gangu miał bestię był to Dranzer którego dostał od Dziadka. Z początku nie ma przyjaciół jest bardzo skryty, lecz gdy na mistrzostwach świata zdradził na jakiś czas swoją drużynę i dołączył do Biovoltu wtedy zrozumiał, że ma przyjaciół na których zawsze może liczyć – Blade Breakersów. Zajął drugie miejsce na lokalnym turnieju, ale to on został kapitanem Blade Breakersów przez swoje doświadczenie. Kai ma dziwne włosy grzywkę taką jakby siwą, a reszta granatowa. Ma długą białą chustę. Czarną obcisłą koszulkę oraz luźne granatowe spodnie. Na rękach nosi rękawice jakby płetwy które ma po gangu rekinów. Wiem, że Kai’a lubi bardzo wiele osób w tym także Ja, lecz Max i Draciel są najlepsi!

Imię: Ray
Bit beast: Driger
Drużyna: Blade Breakers
Wiek: 13 – 14 lat
Opis: Ray w przeszłości należał do drużyny White Tigers. Później jednak odszedł od nich. Jego bestią jest bardzo silny Driger. Jego bestia ochroniła go podczas mistrzostw świata, lecz niestety zniknęła. Z początku jest on podobny do Kai’a skryty itp. Lecz później poznajemy go to okazuje się, że jest bardzo dobrym przyjacielem, jest otwarty na ludzi. Ray ma baardzo długie czarne włosy związane w warkocz. Ma białą opaskę Ying i Yang – Czerń i Biel albo odwrotnie 😛 ma białą bluzkę przypominającą kimono. Granatowe spodenki. Ręce ma od nadgarstka do łokcia okręcone bandażem. W turnieju lokalnym zajął ekzekwo 3 miejsce razem z Max’em.

Tytuł: Bakuten Shoot Beyblade
Tytuł (pl.): Beyblade – Latające Dyski
Produkcja: Nippon Anime Studio – Madhouse
Scenariusz: Kiyoshi Mizugami, Toshiyasu Okubo, Kazuyuki Fudeyasu, Tatsuhiko Urahata
Reżyser: Toshifumi Kawase
Muzyka: Yoshihisa Hirano
Animacja: Kiyoshi Nakahara i Shigeru Kato
Lektorzy (jp.): Takao Kinomiya – Motoko Kumai, Max – Ai Orikasa, Rei Kon – Aya Hisakawa, Kai Hiwatari – Urara Takano, Kyouju – Houko Kuwashima
Rok produkcji: 2001
Liczba odcinków: 51
Polska emisja: Polsat

Autor recenzji: Redakcja

Alternatywny punkt widzenia:
Recenzja na Tanuki.pl