Opisy postaci

Opisy postaci

ABURAME SHINO
Shino jest w grupie nr.8. Jest cichy i zamknięty w sobie. Należy do klanu Aburame. Ich cechą charakterystyczną jest umieszczanie w ciele noworodków „robaków”. Są to specjalne robaki które żywią się chakrą, w zamian za co można ich używać jako broni. Dzięki nim można także kontaktować się z innymi owadami.

AKADO YOROI
Technicznie ninja na poziomie Genin. Jednak jego jutsu, dzięki któremu może wysysać chakre z przeciwnika, sprawia że jest lepszy od zwykłych Geninów. Naprawde pochodzi z ukrytej wioski dźwięku i tylko podszywa się pod członka wioski liścia.

AKIMICHI CHOJI
Należy do grupy nr.10. Pochodzi z klanu Akimichi co wyjaśnia jego sposób walki. Wiecznie coś przeżuwa. Jego tusza jest dla niego tematem tabu. Z reguły mało chętny do walki, w tym jednym wypadku staje się wysoce umotywowany. Jego specjalnością jest Baika no Jutsu.

BAKI
Jounin z ukrytej wioski piasku. Jest nauczycielem Gaary, Kankuro i Temari. Tak samo jak inni boi się mocy Gaary. Zabija bez problemu egzaminatora o imieniu Gekkou Hayate. Na razie nie wiadomo o nim nic więcej.

DEMON BROTHERS
Obaj mają poziom Chunin i pochodzą z ukrytej wioski mgły. Pod wodzą Zabuzy zostali wynajęci do zabicia Tazuny. Ich głównym atutem jest praca zespołowa. Połączeni łańcuchem są w stanie pociąć swojego przeciwnika na plasterki. Niestety ich umiejętności to nic specjalnego dla Kakashiego i Sasuke.

DOSU KINUTA
Formalnie jest na poziomie Chunina i pochodzi z ukrytej wioski dźwięku. Razem ze swoimi towarzyszami , Zaku i Kin , wziął udział w egzaminie z rozkazu Orochimaru i miał zabić Sasuke. Dzięki specjalnemu urządzeniu na jego prawej ręce jest w stanie kontrolować małe wibracje dźwiękowe i zwiększać ich moc. Potem używając swojej chakry może kontrolować ich kierunek. W ten sposób niszczy bębenki uszne swoich przeciwników, przez co tracą równowage i koordynacje ruchów. Dosu przed trzecim testem chce zabić Gaare gdy ten będzie spał , niestety gdy dociera na miejsce Gaara wcale nie śpi i jest bardzo zły.

EBISU
Specjalny Jonin z ukrytej wioski liścia. Na początku jest nauczycielem Konohamaru i zbytnio nielubi Naruto. Jednak gdy Kakashi prosi go o pomoc w trenowaniu Naruto, zgadza się bez problemu. Uczy Naruto chodzić po wodzie do momentu gdy pojawia się Jiraiya i jego wielka żaba.

GAARA
Genin z ukrytej wioski piasku. Niewiarygodnie silny. Specjalny pojemnik na jego plecach zawiera piasek ,wymieszany z krwią zabitych przez niego ludzi , który w razie potrzeby zamienia się w kopułę ochronną wokół Gaary. Służy mu także do ataku. Gaara przed narodzinami został dany w ofierze Demonowi Piasku, który teraz zamieszkuje jego ciało. Niestety podczas narodzin zginęła matka Gaary. Z powodu demona wszyscy obawiali się Gaary i jego mocy, nawet jego ojciec który chciał go zabić. Gaara patrzy na wszystko w ciemnych barwach i dopiero spotkanie i walka z Sasuke i Naruto uświadamia mu jak wiele popełnił błędów.

GATOU
Jeden z najbogatszych przedsiębiorców na świecie. Jego interesy to przykrywka dla handlu narkotykami itp. przy pomocy ninja. Zleca Zabuzie i jego kumplom zabicie Tazuny, gdyż most który buduje architekt zagraża jego interesom. Niestety jego plan nie wypalił i Gatou zginął z ręki (a raczej z zębów) Zabuzy.

NAJEMNICY GATOU (ZOURI i WARAJI)
Dwóch kolesi których wynajął Gatou dla ochrony. Słabi i wolni pokonani zostali przez Naruto.

GEKKOU HAYATE
Specjalny Jounin z ukrytej wioski liścia. Egzaminator podczas eliminacji do trzeciego testu na Chunina. Gdy podsłuchał rozmowę Kabuto i Baki’ego chciał zawiadomić innych lecz na drodze stanął mu Baki. Nie był w stanie go pokonać nawet przy pomocy swojego miecza.

GEMMA
Jounin z ukrytej wioski liścia który zastąpił Hayate jako egzaminator podczas trzeciego testu w egzaminie na Chunina.

HAKU
Haku to na prawdę chłopak, choć wygląda trochę inaczej (Naruto:”Niemożliwe! On jest ładniejszy od Sakury!”). Pochodzi z ukrytej wioski mgły. Prawdopodobnie był ninją łowcą. Świadczy o tym jego maska. Potem dołączył do Zabuzy i pomaga mu w najtrudniejszych sytuacjach. Jego jutsu związane są głównie z lodem. Dzięki swojej linii krwi może tworzyć Demoniczne Lodowe Lustra. Do tego jest niezwykle szybki. Haku jest mistrzem akupunktury dzięki czemu łatwiej wyciąga Zabuze z kłopotów. W jego byłej wiosce tępiono i zabijano ludzi z niezwykłą linią krwi. Haku przez to musiał zabić swego własnego ojca.

HARUNO SAKURA
Jedna z głównych postaci tej historii. Podobnie jak pozostałych dwóch pochodzi z ukrytej wioski liścia i ma stopień Genin. Jest niesamowicie zakochana w Sasuke i niezwykle wredna dla Naruto. Nie jest tak silna jak chłopaki ale nadrabia to znajomością teorii i kontrolowaniem chakry. Podczas egzaminu na Chunina uświadamia sobie jak daleko jest w tyle za Sasuke i Naruto i postanawia stać się silniejsza (nawet obcina włosy).

HATAKE KAKASHI
Jounin z ukrytej wioski liścia. Staje się trenerem, opiekunem a później przyjacielem naszej trójki. Znany także jako „Copy Ninja Sharingan Kakashi”. Spowodowane jest to plotką która głosi że skopiował ponad 1000 jutsu dzięki Sharinganowi który ma w lewym oku. Prawdopodobnie sharingan został mu wszczepiony operacyjnie gdyż Kakashi należał do drużyny łowców ninja. Kakashi jest niezwykle silny i sprytny choć jego wygląd może wskazywać na coś zupełnie innego. Jego odwiecznym rywalem jest Gai z którym walczył już 100 razy.

HOKAGE PIERWSZY
To on założył ukrytą wioskę liścia i był jej pierwszym Hokage. Zostaje przywołany przez Orochimaru gdy ten walczy z trzecim Hokage. Jego jutsu opierają się głównie na ziemi.

HOKAGE DRUGI
Był nauczycielem trzeciego Hokage. Podobnie jak pierwszego, wezwał go Orochimaru. Jego jutsu opierają głównie na wodzie.

HOKAGE TRZECI
To on jest Hokage gdy zaczyna się historia Naruto. Uznawany za najmądrzejszego ze wszystkich Hokage nazywana jest Profesorem. Był uczniem drugiego i nauczycielem Orochimaru, Jiraiy’y i Tsunade. Posiadał niezwykłą siłę która niestety zmalała z wiekiem. Zginął w walce z Orochimaru próbując go zabić tym samym jutsu którym czwarty Hokage uwięził Demona Lisa w Naruto.

HOKAGE CZWARTY
To on uwięził Demona Lisa w Naruto. Poświęcił własne życie aby tego dokonać. Nie chciał jednak zby dzieci z wioski wiedziały prawde o Naruto i zabronił mówić o tym co zrobił, nawet samemu Naruto. Był uczniem Jiraiy’y i nauczycielem Kakashiego.

HOSHIGAKI KISAME
Zaginiony ninja z ukrytej wioski mgły i były kompan Zabuzy w drużynie siedmiu szermierzy. Przybywa do wioski liścia razem z Itachim gdzie walczy z Sarutobi Asumą. Jego miecz wykonany z łusek rekina zamiast przecinać rozszarpuje wszystko i może pochłaniać chakre przeciwnika. Jego jutsu związane są z wodą.

HYUGA HINATA
Genin z ukrytej wioski liścia. Jest w drużynie nr.8. Pochodzi z klanu Hyuga którego znakiem rozpoznawczym jest Byakugan. Mimo że Hinata jest utalentowanym ninja nie wykorzystuje całej siły z powodu swego charakteru. Zazwyczaj jest cicha, zamknięta w sobie i nieśmiała. Ma słabość do Naruto. Potrafi także używać taijutsu zwane Łagodną Pięścią. Podczas walki z Neijim wyjaśnia się jej powiązanie z nim, oraz to czemu Neiji jej nienawidzi.

NEIJI HYUGA
Jest rok starszy od Naruto, jest w drużynie z Rockiem Lee i Tenten, a w zeszłym roku był Geninem numer jeden. Podobnie jak Hinata pochodzi z klanu Hyuga. Niestety z powodu dziwnych zwyczajów tam panujących zginął jego ojciec, który był bratem ojca Hinaty. Stąd wynika jego nienawiść do niej. Neiji jest niezwykle silny i dzięki Byakuganowi może w pełni wykorzystać swój talent. Umie zablokować punkty chakry w ciele przeciwnika. Ponad to opanował specjalną technikę obrony która przekazywana jest tylko najważniejszym w klanie Hyuga.

INARI
Syn Tsunami i wnuczek Tazuny. Straszny beksa niewierzący w prawdziwych bohaterów. Jego przybrany ojciec, Kaiza, został zabity przez Gatou. Od tamtego czasu Inari nigdy się nie uśmiechnął. Dopiero spotkanie Naruto i rozmowa z Kakashim uświadamia mu co to jest prawdziwa siła i kim są prawdziwi bohaterowie. Po tym zdarzeniu mały zwołuje ludzi z wioski aby staneli do walki z Gatou.

INUZUKA KIBA & AKAMARU
Genin z ukrytej wioski liścia. Dowódca (przynajmniej próbuje nim być) grupy nr.8. Pochodzi z klanu Inuzuka dzięki czemu może bez problemu komunikować się ze swoim psem Akamaru, oraz ma wyostrzone zmysły węchu i słuchu. Z kolei Akamaru może wyczuć i określić siłę oraz wielkość chakry przeciwnika. Dzięki tym zdolnością tworzą oni wspaniały duet w walce i nie tylko.

JIRAIYA
Jounin z ukrytej wioski liścia. Był uczniem trzeciego Hokage i podobnie jak Orochimaru i Tsunade zdobył tytuł Sennin. Później został nauczycielem czwartego Hokage i wreszcie Naruto. Jest niezwykle silny i szybki. Usuwa znak który zostawił Orochimaru na ciele Naruto i uczy go jak wykorzystywać moc Demona Lisa. Jego ulubionym zajęciem jest podglądanie nagich panienek lub pisanie mangi pt.”Come Come Paradise”, w której lubuje się Kakashi.

KAIZA
Rybak który uratował Inariego i został jego przybranym ojcem. To on jako pierwszy stanął do walki przeciwko Gatou. Niestety przegrał z jego ochroniarzami i zginął na oczach Inariego i całej wioski. Kierował się w życi tylko jedną zasadą:”Jeśli coś jest dla ciebie na prawdę cenne, to nawet jeśli zginiesz, powinieneś tego bronić własnymi rękoma.”KANKURO Pochodzi z ukrytej wioski piasku i jest bratem Gaary i Temari. Pomimo swojej siły obawia się brata i woli niezostawać z nim sam na sam. Na plecach nosi lalkę którą nazywa Karasu. Używa jej podczas walki jako tarczy lub kontroluje ją przy pomocy sznurków, dzięki czemu Karasu walczy za niego. Ponieważ sam nie musi często walczyć jego jutsu są dość ograniczone.

KIN TSUCHI
Genin z ukrytej wioski dźwięku. Razem z dwoma innymi ninja ma za zadanie zabić Sasuke podczas egzaminu na Chunina. W walce używa igieł z przymocowanymi dzwoneczkami aby zdezorientować przeciwnika. Później jej ciało zostaje użyte przez Orochimaru aby mógł przywołać starych Hokage.

KONOHAMARU
Wnuczek trzeciego Hokage. Podobnie jak Naruto chce aby wszyscy dowiedzieli się o jego sile. Gdy spotyka Naruto uznaje go za swojego mistrza i śledzi chcąc nauczyć się techniki którą Naruto rozłożył trzeciego Hokage gdy wykradał zwój. Dzięki treningowi zostaje przyjacielem Naruto.

KYUBI (DZIEWIĘCIO-OGONOWY DEMON LIS)
Ogromny lis który nawiedzał ukrytą wioskę liścia. Został pokonany przez czwartego Hokage, który uwięził go w noworodku. Tym malcem był Naruto.

MAITO GAI
Jounin z ukrytej wioski liścia. Nauczyciel Rocka Lee i pozostałej dwójki. Jest idolem Lee, który naśladuje go w każdym calu ( wystarczy spojrzeć na ich wygląd i zachowanie ). Nauczył małego czym jest ciężka praca i co można nią osiągnąć. Świetny w taijutsu i odwieczny rywal Kakashiego.

MITARASHI ANKO
Jounin z ukrytej wioski liścia. Jest egzaminatorką podczas drugiego testu na Chunina, który odbywa się w Lesie Śmierci. Jej nauczycielem był Orochimaru. Na szyi ma znamię pozostawione przez niego. Jej techniki podobne są do tych których używa Orochimaru.

MIZUKI
Chunin z ukrytej wioski liścia. To on wyjawia sekret o ukrytych zwojach, które ma Hokage, Naruto. Później sam chce zabrać zwoje od Naruto i wykorzystać do własnych celów. Gdy do walki wkracza Iruka, Mizuki zdradza prawdę o Naruto i Demonie Lisie. Później zostaje pokonany przez wściekłego Naruto i Kage Bunshin no Jutsu.

MOMOCHI ZABUZA
Jounin i zaginiony ninja z ukrytej wioski mgły. Jest pierwszym poważnym przeciwnikiem dla naszej trójki. Przyjaciel Haku. Znany także jako Demon Ukrytej Mgły jest mistrzem w tzw. „cichym zabijaniu”( Kakashi: „Nawet nie zauważysz gdy będziesz martwy” ). Jego przydomek spowodowany jest tym że jeśli chciałeś zostać Geninem w ukrytej wiosce mgły, musiałeś zabić swojego przeciwnika ( był nim inny student który chciał zdać na Genina). Zabuza jako jedyny zabił wszystkich studentów ze swojego roku i nie tylko. Od tamtej pory ten specyficzny egzamin na Genina został zakazany. Jutsu Zabuzy opierają się głównie na wodzie i mgle.

MORINO IBIKI
Jounin z ukrytej wioski liścia i egzaminator podczas pierwszego testu na Chunina. Świetnie wyszkolony w torturowaniu, zarówno fizycznym jak i psychicznym, jest dowódcą specjalnego oddziału ninja który zajmuje się zdobywaniem informacji. Sam był poddawany licznym torturom o czym świadczą jego blizny na całym ciele, głównie na głowie.

NARA SHIKAMARU
Genin z ukrytej wioski liścia należy do grupy nr. 10. Zazwyczaj narzeka na wszystko i nic go nie obchodzi. Lecz gdy trzeba umie się poświęcić i oddać życie dla słusznej sprawy. Jest niezwykle inteligentny. Doskonały strateg który umie przewidzieć i znaleźć wyjście nawet z najtrudniejszej sytuacji. Jego specjalnością jest technika pozwalająca kontrolować innych przy pomocy ich cieni.

OROCHIMARU
Jounin z wioski ukrytego liścia. Jeden z najbardziej poszukiwanych zaginionych ninja. Był uczniem trzeciego Hokage i jednym z trójki legendarnych Seninów. Niewiarygodnie silny. Podobno sam może zniszczyć mały kraj. Obecnie przywódca jego własnego kraju i ukrytej wioski dźwięku. Jak sam twierdzi jest nieśmiertelny dzięki jutsu które umożliwia mu przejście do ciała innej osoby. Chciał zostać czwartym Hokage i gdy to mu się nie udało poprzysiągł zemstę. Pojawia się podczas egzaminu za chunina i od razu wybiera sobie za cel Sasuke. Zostawia mu swoje znamię na szyji i rozkazuje swoim trzem ninja aby zabili Sasuke. Później walczy z trzecim Hokage przez co traci władzę w rękach.

ROCK LEE
Genin z ukrytej wioski liścia i uczeń Gai. Geniusz w taijjutsu. Do wszystkiego dotarł ciężką pracą i wysiłkiem. Jeko jedyny z drużyny opanował techniki Omote Renge i Ura Renge. Niestety każda z tych technik wywołuje straszny ból mięśni przez co trudno jest walczyć czy choćby poruszać się. Niesamowicie szybki i silny. Jako przeciwnika obiera sobie Neijiego a potem Sasuke i Naruto. Dzięki treningowi nauczył się otwierać Wewnętrzne Bramy Ciała. Zawsze dotrzymuje słowa nawet jeśli miałoby to oznaczać utratę życia.

SARUTOBI ASUMA
Jounin z ukrytej wioski liścia. Dowódca grupy nr. 10. Zawsze z papierosem. Gdy w wiosce pojawia się Itachi i Kisame staje z nimi do walki. Niestety nie jest w stanie pokonać Kisame. W walce używa swego rodzaju noży z kastetami.

Autor recenzji: Taz