Opaski

Opaski

Opaskę można dostać po ukończeniu egzaminów w akademii. Udowadniało to, iż shinobi stawał się dorosły. Poszczególne emblematy, wzory i 'loga’ informowały o tym kto z jakiej wioski pochodzi. Większość ninja nosi ją na głowie (czole), lecz np: Ino nosiła ją na brzuchu. Opaski są wykonane z materiału, a do tego jest przyczepiony kawałek metalu z wygrawerowanym znaczkiem. Naruto nie zdał na testach więc nie dostał 'ozdoby’, lecz kiedy nauczył się Bunshin no Jutsu ze zwoju pieczęci i pokonał tysiącami kopii Mizukę, wtedy mistrz Iruka wręczył mu opaskę…

Opaska dźwięku – opaska, którą nosił Orochimaru założyciel najsłabszej wioski w Naruto. Jej znaczek przypomina zwyczajną nutę.

Opaska liścia – jest to opaska wioski, w której się wszystko rozgrywa, czyli wioski ukrytego liścia. Przypomina ona zawinięty w rulonik liść (lecz ja to spostrzegam jako 'ślimak’ lub coś podobnego). Nosiła ją cała grupa #7 (Sasukę, Sakura, Naruto i Kakashi), oraz wielu, wielu innych ninja; shinobi.

Opaska piasku – tę opaskę widzimy we wiosce, w której wychowywał się Gaara. Nosili ją Temari, Kankuro no i oczywiście bardzo silny ninja jakim jest tak zwany przez niektórych 'Psychol’ (Gaara). Emblemat przypomina pogrubioną literkę ” i ”

Opaska mgły – w wiosce Zabuzy taką opaskę nosili między innymi Zabuza i Haku. „Logo”, które ją cechowało, to cztery linie pod lekkim ukosem, które są ułożone równolegle do siebie.

Opaska Jiraiya – w wiosce, z której pochodził, a była to wioska ukrytego liścia, były opaski liścia, lecz on miał swoją niepowtarzalną i jedyną opaskę, która przedstawiała chiński znak.

Autor recenzji: Qird