X-TV

X-TV

Seria X powstała w 2001 roku i liczy w sumie 24 ciekawe epizody, gdzie każdy ma standardowe 23 minuty. Jej głównymi producentami są Bandai Visual i CLAMP. Posiada bardzo dużą ilość akcji, w którą są wplecione elementy fantasty i nadludzka siła.

Początek serii zaczyna się widokiem Ziemi, która została wyjałowiona i doszczętnie zniszczona. Po pewnej chwili jest nam dane zobaczyć wieże (można przypuszczać, że to Eifla, jednak jest to mało prawdopodobne), a na niej kilka postaci ubranych w białe płachty zakrywające cała posturę. Gdy zbliżamy się do jednej z nich, opada jej kaptur i widzimy twarz głównego bohatera. Tak właśnie kończy się wstęp i zaczyna się przepiękne intro, z jeszcze lepszą muzyką w tle. Później dowiadujemy się, że rozpoczął się dzień, w którym spotka się 7 Smoków Nieba zwanych tez siedmioma pieczęciami. Wszystkie pieczęcie wyruszają do Tokio, gdzie ma się rozegrać decydująca walka. Poznajemy także jak ma na imię główny bohater i zarazem przywódca jednych ze Smoków.

Tak można streścić pierwszy odcinek, jak i zachęcić Was do obejrzenia tego jak bardzo wciągającego anime. Jak już wspomniałem cała akcja dzieje się w Tokio, do którego zmierzają bohaterowie, lecz jedna drużyna nie może walczyć bez swoich przeciwników. Wrogami Smoków Nieba są Smoki Ziemi i tak jak w jednej drużynie ich także jest 7, na których czele ma stanąć drugi Kamui. Każda z drużyn posiada własnego snywidzącego, który przepowiada im przyszłość, jaka nadejdzie, jednak żaden z nich nie potrafi albo nie może odpowiedzieć na pytanie, kto wygra? Oglądając X TV możemy się cieszyć przepięknymi technikami, które wykonują postacie, żeby utrzymać się przy życiu. Każda osoba posiada jedną specjalną, którą używa w walce. Akcji nie brakuje w żadnym odcinku, więc na nudę nie będziemy mogli narzekać. W każdym z epizodów odkrywamy nowe i zarazem coraz bardziej zawiłe wątki, dzięki którym nigdy nie jesteśmy pewni, co się w danej chwili wydarzy, a wszystko to trzyma nas w ciągłym napięciu. Po obejrzeniu serii nie jedna osoba stwierdzi, że trwa ona zbyt krótko i poczuje pewien niedosyt tego anime, jednak to właśnie sprawia o jego wyjątkowości i chęci obejrzenia go jeszcze kilka razy, aby zrozumieć je bardzo dokładnie.

Moim zdaniem jest to tytuł godny uwagi i ściągnięcia przynajmniej pierwszego epizodu na próbę. W tym anime widać, jak ludzie cenią sobie przyjaźń i starają się ją utrzymać nawet za cenę własnego życia. Zapewne po tych słowach już nie jedna osoba powie, że w każdym innym anime też to jest poruszane jednak uważam, że tutaj to jest najlepiej przedstawione. Oceniać X-a nie będę, ponieważ jednym się on spodoba, a drugim nie, jednak mogę powiedzieć, że ja należę do ludzi, którzy powiedzą tak.

A oto głowni bohaterowie X-a:

Kamui Shiro – główna postać w X TV. Z początku samotnik, jednak reszta jego sprzymierzeńców powoli otwiera go na innych ludzi. Musi dokonać wyboru czy stanie w obronie Ziemi i będzie walczył przeciwko przyjaciołom, czy wybierze Niebo i stanie ramie w ramie z innymi i będzie bronił rodzaju ludzkiego. Jednak, jakiego by nie dokonał wyboru będzie on miał zły koniec.

Kotori Monou – jest pomarańczowowłosą siostrą Fumy, która spotykając Kamui nie może uwierzyć, że się tak zmienił. Stara się go zmienić i gdy jest już bliska dokonania tego ginie z ręki Kamui Ziemi.

Hinoto – osoba, która podczas snu widzi przyszłość. W „X” ludzie tacy nazywani są „Snywidzącymi”. Pomaga smokom nieba wygrać, jednak nawet ona nie wie jak ta walka się skończy.

Arashi Kishu – jest czarnowłosą kobieta, która posiada miecz wyłaniający się z jej ręki. Bardzo uparta i nie przyjmuje do wiadomości, że ktoś może ją pokochać. W końcu jednak odwzajemnia miłość Soraty, która przybiera zły obrót.

Seiichiro Aoki – jeden z smoków nieba. Ma żonę i córkę, więc żeby ich chronić postanawia się rozwieść na czas walki. Umawia się z jednym smoków ziemi jednak Karen go usypia i sama bierze udział w umówionym spotkaniu.

Subaru Sumeragi – bardzo cichy i zamknięty w sobie. Jego marzenia są powiązane z jego przyjacielem. Jednym z Nich jest stać się silniejszym od zabójcy jego córki i móc go zabić. W ostateczności spotyka się z Nim i zabija go.

Yuzuriha Nekoi – jest bardzo miłą dla otoczenia osobą. Bardzo jest jej przykro, ponieważ posiada psa, którego nikt poza smokami nie może zobaczyć. Gdy jest w tarapatach pies zmienia kształt i staje się mieczem.

Sorata Arisugawa – jest mnichem, który posiada moc elektryczności. Jego los został przewidziany już dawno przez wielkiego astrologa, który powiedział, że zginie przez kobietę, w której się zakocha. Pokochał Arashi, jednak ona z początku tego nie odwzajemniała. Jest bardzo zabawny i towarzyski. Nie przepada za bezczynnością i dlatego często wpada w kłopoty.

Karen Kasumi – czerwonowłosa i skąpo odziana pieczęć nieba. Jej mocą jest ogień, który wypuszczając z ręki rani jej przeciwników. Za młodu została odrzucona przez społeczeństwo, lecz to ją do niego nie zraziło.

Fuma Monou – przybrany brat Kotori. Jest wysportowany, dzięki czemu pnie się do góry w karierze sportowca. Niestety nie przewidział, że los może być tak okrutny i w ostateczności dowiaduje się, że i on jest wplątany w walkę o Ziemie.

Kanoe – jest siostrą Hinoto, która nie ma takich samych zdolności, co ona, jednak posiada moc wejścia w kogoś innego sen i dzięki tej umiejętności widzi wszystkie prorocze sny siostry. Staje po stronie smoków ziemi i wraz z nimi pragnie zniszczyć cały rodzaj ludzki, aby Ziemia już nie cierpiała.

Kakyo Kaduki – jest snywidzącym smoków ziemi. Poznajemy go w ostatnich odcinkach X, kiedy to Kamui Ziemi pod groźbą śmierci rozkazuje mu, o opowiadaniu jego snów. Jest bardzo chory, przez co musi cały czas leżeć w łóżku. Jest bardzo samotny, jednak, gdy poznaje Hokuto staje się coraz bardziej weselszy.

Kusanagi Shiyu – poznajemy go dość późno, jako jedną z osób, która widzi psa Yuzurihy. Z początku nie jest nam dane dowiedzieć się, kim on naprawdę jest, lecz później widzimy go jako jednego ze smoków ziemi. Jest bardzo miły dla wszystkich, a szczególnie dla przyrody, która go otacza. W ostateczności zmienia front i buntuje się przeciwko swoim kompanom.

Nataku – po raz pierwszy widzimy go, gdy pojawia się w świątyni gdzie znajduje się miecz, który jest przeznaczony dla Kamui. Kradnie go na zlecenie firmy, która go stworzyła. W ostateczności po przebudzeniu się Kamui Ziemi, ucieka z mieczem do Niego.

Satsuki Yatouji – jest dziewczyną, która potrafi kontrolować sieć i każdy komputer. Specjalnie dla Niej Kanoe stworzyła komputer, który sam myśli i czuje. Atakuje wszelkimi elektrycznymi rzeczami, a w szczególności kablami wysokiego napięcia.

Seishiro Sakurazuka – był najlepszym przyjacielem Subaru. Jednak, gdy został smokiem ziemi i zabił jego siostrę stał się jego największym wrogiem. Stracił jedno oko, ale mimo to mając do wyboru własną śmierć lub śmierć jego przeciwnika wybrał tą pierwszą, ponieważ jak powiedział: „Ty, to przez Ciebie, bo jesteś taki miły i dlatego …”

Autor recenzji: vego ssj

Alternatywny punkt widzenia:
Recenzja na Tanuki.pl