Angel Sanctuary

Angel Sanctuary

Angel Sanctuary jest to opowieść, autorstwa Kaori Yuki, opowiadająca o losach Setsuny Mudou, nieszczęśliwie zakochanego w swojej siostrze Sarze. Chłopiec za każdym razem gdy widzi krew dostaje paraliżu. Okazuje się bowiem, za sprawą Kurai (udającej chłopca) i Arakune (dla odmiany udającego kobietę), że Setsuna jest najnowszą reinkarnacją nieorganicznego anioła Alexiel.

Alexiel była to piękna trój-skrzydła kobieta, stworzona przez boga, razem ze swym bliźniaczym bratem (narcyzem) Rocielem. Bóg jednak bardziej kochał swojego syna, więc Alexiel wszczęła rebelię, razem z demonami, przeciwko bogu. W walce zgładziła swojego brata, lecz sama została skazana na nieskończone reinkarnacje na Ziemi.

Opowieść dzieje się na 6 różnych światach:
Assiah: Ziemia
Hades: Podziemia
Gehenna: Królestwo demonów
Yetzirah: Świat stwórcy (ja bym to tak przełożyła)
Briah: Świat formacji
Atziluth: Niebo

Manga Angel Sanctuary przeznaczona jest bardziej dla czytelników starszych, gdyż czasami może być ona lekko ciężkostrawna. Mimo mało ciekawego wątku (wojna nieba z piekłem) to autorka tak sprytnie manipuluje akcją, że praktycznie cały czas jesteśmy utrzymywani w napięciu.

Z powodu dużej ilości bishônenów mange polecam przede wszystkim dziewczynom (lekkie wątki yaoi – Katan i Rociel) lub ogólnie – fanom „X” i „Evangeliona”. Mam nadzieję, że nikogo nie zraziłam do przeczytania mangi, bo naprawdę warto!

Tytuł: Angel Sanctuary
Ilość tomów: 20 + 3 OAV

Autor recenzji: K8s0wn1k

Alternatywny punkt widzenia:
Recenzja na Tanuki.pl