Gankutsuou

Gankutsuou

Anime jest adaptacją powszechnie znanej powieści Alexandra Dumas – „Hrabia Monte Cristo”.

Albert de Morcerf posiada niemalże wszystko: bogactwo, kochających rodziców, wspaniałych i wiernych przyjaciół. Jedyną rzeczą, której mu brakuje jest przeżycie niezwykłej przygody. Pragnie uciec od beznadziejnie nudnego życia wicehrabiego. I tak pewnego dnia podróżując wokół planet (akcja toczy się w przestrzeni kosmicznej) razem z Franz’em d’Epinay, trafia na Lunę, gdzie właśnie trwa czas Karnawału.

Podczas pobytu na owładniętej zabawą planecie spotyka niewyobrażalnie bogatego, lecz również niezwykle tajemniczego Hrabiego Monte Cristo, który właśnie wrócił z dalekiej podróży po krańcach wszechświata. Jego osoba wywiera na młodzieńcu niesamowite wrażenie. I jest to spowodowane nie tylko jego postacią, lecz zarówno zagadkową przeszłością Hrabiego, jednakże nie zna jego prawdziwych zamiarów.

Chłopak przez swoją ciekawość i naiwność dostaje się w ręce porywaczy. W samą porę przybywa Hrabia Monte Cristo i ratuje Albert’a. Ten zaś w zamian za ratunek obiecuje mu wprowadzenie go w kręgi paryskiej arystokracji. W ten sposób łatwowierny wicehrabia zostaje wplątany w skomplikowaną grę pragnącego zemsty na byłych przyjaciołach mężczyzny. (Niektórzy uważają go nawet za wampira. Już na samym początku chłodny uścisk jego dłoni przeraził Alberta)

Okazuje się, że dawno temu matka młodzieńca, Mercedes i Hrabia byli w sobie szaleńczo zakochani. Planowali też szybko się pobrać. Jednakże na drodze ku ich wspólnemu szczęściu stanął ojciec Alberta i zarazem najlepszy przyjaciel tajemniczego gentlemana, Fernand Mondego. Przez jego podłą intrygę stracił narzeczoną i został zesłany do więzienia, z którego nie ma już powrotu. Zrozpaczona Mercedes, myśląc, że już nigdy nie odzyska swojej jedynej miłości, postanawia poślubić Fernand’a. Niedługo potem na świat przyszedł Albert. Po wielu latach Hrabia powrócił, by, posługując się ukochanym i jedynym synem zdrajców, zemścić się na nich w najokrutniejszy sposób.

Tym razem japońscy animatorzy naprawdę nas zaskoczyli: zamiast tradycyjnych kolorów i „rysowanych” postaci mamy błyszczące, mieniące się i poruszające (!) się tekturki. Przy każdym ruchu bohatera ich położenie i kolor zmienia się, robiąc tym samym niesamowite wrażenie na każdym Otaku. Bo przecież przyzwyczailiśmy już się do płaskiej, lub też tylko komputerowo wygenerowanej grafiki (m. in. „Candidate for Goddess” czy też „Macross”).

Również muzyka robi niezwykłe odczucia. Z początku każdemu to Anime może się wydać nieco przesadzone w rysunkach lub też zrobione na styl meksykańskiej telenoweli – tasiemca.

Zapewne nie każdemu fanowi się ono spodoba, ale naprawdę jest co oglądać! Dużo trzymającej w napięciu akcji i bezbłędnie prowadzonej fabuły, a także rozpoczęcie wielu wątków już w pierwszych odcinkach obiecuje, że przy tej serii nie będziemy się nudzić nawet przez chwilę, aż do ostatniej minuty filmu.

Cast:

Jouji Nakata jako Hrabia Monte Cristo
Jun Fukuyama jako Albert de Morcerf
Chie Nakamura jako Eugenie de Danglars
Daisuke Hirakawa jako Franz d’Epinay
Juurouta Kosugi jako Fernand de Morcerf
Kikuko Inoue jako Mercedes de Morcerf
Mai Nakahara jako Peppo
Akiko Yajima jako Haydee
Jin Domon jako Lucien Debray
Junko Miura jako Valentine de Villefort
Kouji Ishii jako Giovanni Bertuccio
Kumiko Watanabe jako Heloise de Villefort
MIKI jako Chateau – Renaud
Naoko Matsui jako Victoria de Danglars
Nobuo Tobita jako Edouard de Villefort
Rio Natsuki jako Marchioness G
Shinpachi Tsuji jako Baron Danglars
Tetsu Inada jako Maximilien Morrel
Tetsu Shiratori jako Beauchamp
Tomokazu Seiki jako Andrea Cavalcanti
Yousuke Akimoto jako Gerard de Villefort

Tytuł: Gankutsuou
Ilość odcinków:24 (TV)
Gatunek: przygoda, dramat, tajemnica, romans, SF

Autor recenzji: Kaori-chan

Alternatywny punkt widzenia:
Recenzja na Tanuki.pl