Anne Freaks

Anne Freaks

Anne Freaks to manga autorstwa Yua Kotegawy (Arcana, Ottori Sousa, Shikeishuu 042). Publikowana była od 2000 do 2002 roku w magazynie Shōnen Ace. Doczekała się także wydania książkowego, które liczy cztery tomy, a dystrybucją zajęło się wydawnictwo Kadokawa Shoten.

Yuri Kitagawa był wzorowym uczniem, brał udział w zajęciach pozaszkolnych, na które wysyłała go matka. Taki właśnie był do momentu, w którym go poznajemy, a jest to dosyć niezwykła chwila. Yuri zakopuje zwłoki swojej matki, pod jednym z mostów rodzinnego miasta. Gdyby jeszcze było mało, do tego pojawia się tajemnicza dziewczyna, która uświadamia chłopakowi, że tak nie pozbędzie się śladów, a gdy ten chce pozbyć się niespodziewanego gościa, ona powala go jednym celnym kopnięciem.

Następnego dnia Yuri budzi się w swoim pokoju i jak co dzień ma zamiar wybrać się do szkoły, jakby nigdy nic. Gdy schodzi na dół spotyka swoją matkę, która jest cała we krwi. Okazuje się to tylko halucynacją, jednak dziewczyna, z którą miał do czynienia poprzedniego dnia, już nie. Ona także jakby nic się nie stało, siedzi w kuchni przy stole i pali papierosa. Spokojnym tonem wyjaśnia Yuriemu, że pozbyła się wszystkich śladów, po których policja mogłaby rozpoznać zwłoki. Zostały one zmiksowane ze śmieciami i czekają na wyniesienie, a dziewczyna dodaje tylko: „Wyglądasz okropnie. Nie musisz mi dziękować”. Po pewnych oporach, chłopak wynosi śmieci i idzie do szkoły, dostając wcześniej wskazówki jak ma się zachowywać, gdyby zwłoki zostały odnalezione. W końcu Yuri dowiaduje się jak nazywa się jego „ partnerka” – Anna. Od tego momentu pomaga mu ona w pozbywaniu się świadków.

Jednak to nie koniec historii. Kitagawa odchodzi ze szkoły i wyrusza razem z Anną w podróż, której celu nie zna, jednak uczucie, z którego dopiero po jakimś czasie zaczął zdawać sobie sprawę, uniemożliwia mu rozstanie się z nią.

W następnych rozdziałach poznajemy kolejnego bohatera, a nazywa się on Mitsuba Maezono, którego rodzinę zabija tajemnicza organizacja, starająca się dopaść także jego. Jednak z opresji ratuje go Anna i Yuri. Maezono postanawia połączyć z nimi siły, aby pomogli mu w zemście.

Jakimi powodami kieruje się Anna, zabijając wszystkich, którzy staną jej na drodze? Jaką rolę odegrała tajemnicza organizacja, o nazwie Kakusei, w przeszłości naszej trójki? Kim okaże się niezwykły pastor, który pomaga Yuriemu, Annie i Mitsubie? I co do tego wszystkiego ma Yakuza?
Odpowiedzi na te pytania stopniowo będziemy poznawać, ale gwarantuje, że aż do ostatniej strony, nie wszystko wyda się jasne, jak na początku.

Kreska z jaką spotkamy się w Anne Freaks, przykuje nasz wzrok na dłuższy czas. Jest dokładna „przejrzysta” a specyficzne kadry nadają jej smaku, jednak czasami poprzez ich brak, rysunki stają się dosyć zwyczajne. Nie zmienia to oczywiście ogólnego wrażenia, które jest pozytywne, a wręcz bardzo dobre. Kreska to z pewnością kolejny powód, aby przeczytać tę czterotomową mangę.

Podsumowując, Anne Freaks to pozycja dla tych, którzy lubią solidną fabułę, opatrzoną dobrą kreską, a wszystko w konwencji typowego thrillera, historii pełnej akcji. Mnie ta manga pochłonęła na bite parę godzin, w przeciągu których ani razu nie nudziłem się. Wielkim plusem Anne Freaks jest to, że zaskakuje do samego końca, podobnie jak niektóre wybory bohaterów. Z czystym sumieniem polecam ją każdemu fanowi mangi.

Autor recenzji: Kubzon

Alternatywny punkt widzenia:
Recenzja na Tanuki.pl