Gunsmith Cats

Gunsmith Cats

Jestem bardzo, ale to bardzo zaskoczony tą serią. Dlaczego? Chyba wpływ mangi wydanej przez Egmont. Po czterech tomach nie mam dość i chcę więcej. Wydaje mi się, że 3-odcinkowe anime nie umywa się do tego, co możemy zobaczyć w mandze. Jakoś tak chyba nie dopracowane jest i dlatego.

Wracając do opisu serii. Cała akcja rozgrywa się wokół dwóch dziewczyn – Larry Vincent i Minnie May, które sprzedają broń w swoim sklepie – „Gunsmith Cats”. One to są postrachem wielu bandytów i mafiozów.

Świetnie posługują się bronią – tutaj głównie chodzi o Larry. May natomiast świetnie włada wszelkiego rodzaju granatami. Nie da się zliczyć ile ma ich rodzajów, ale niezależne od sytuacji, potrafi pokonać przeciwnika. Można pochwalić zwinność obydwu dziewczyn, gdyż są niezwykłe. Larry potrafi powalić nawet bardzo silnego przeciwnika.

Co do akcji, to jestem pełen podziwu Kenichiemu Sonodzie, że potrafił stworzyć tak niesamowite zwroty akcji. Kreska bardzo przejrzysta, czego nie można powiedzieć o anime. Wprawdzie nie jest tak źle, ale mogłoby być lepiej.

Muzyczka a’la filmy gangsterskie, co dodaje pewnego uroku i ubarwia akcje. Dzięki temu wszystko staje się takie niesamowite, takich anime jest naprawdę mało.

Warto dodać dwa zdania o źródłowej mandze – oprócz kreski i dobrej akcji, sceny erotyczne nadają pikanterii serii, co też jest bardzo ważne. Gunsmith Cats jak już wspomniałem jest nietypową serią, rodem z Ameryki. Nie spotkałem się jeszcze z taką. Wprawdzie Egmont uraczył nas mangami na szarym papierze, to jednak serię się niesamowicie czyta. Anime jest oczywiście bardziej czytelne, ale różne od mangi. Przedstawione są podobne wątki, lecz o zupełnie inne zwroty akcji i inne historie.

Podsumowując, „Gunsmith Ctas” jest przeznaczone dla osób lubiących szybkie zwroty akcji, dużo strzelaniny i mafię.

Tytuł: Gunsmith Cats
Rok produkcji:1995
Studio: Kodansha, TBS, VAP
Dystrybucja: ADV Films
Animacja: Matsubara Tokuhiro
Autor mangi: Sonoda Kenichi
Design: Matsubara Tokuhiro, Sonoda Kenichi
Reżyser: Mori Takeshi
Skrypty: Kaneko Atsuji
Liczba odcinków: 3 OAV + jeden specjalny

Autor recenzji: Wantu

Alternatywny punkt widzenia:
Recenzja na Tanuki.pl