Green Green

Green Green

Anime zaczyna się wstawką opisującą Kanenone Gakuen. Jest to gimnazjum położone w zacisznym miejscu gdzieś na górzystym terenie, pokrytym dookoła zielenią. Nic by w tym nie było dziwnego, lecz do tej szkoły chodzą sami mężczyźni. Tuż po wstawce rozpoczyna się intro. Jest bardzo ładnie wykonane (sami się przekonacie) z jeszcze lepsza muzyka w tle. To po prostu trzeba zobaczyć.

„Dawno, dawno temu żyła para pałająca do siebie miłością. Ale miłość w tym wieku była zakazana… …To była zabroniona miłość. Oboje przysięgli sobie, że, gdy zrodzą się ponownie, znów będą razem… W szczęśliwym związku na zawsze.”

Tak właśnie brzmi kolejna wstawka, którą również mamy okazje oglądać, co odcinek. Gdy ona się skończy w końcu dane jest nam zobaczyć samo anime. Opowiada ono o gimnazjum dla chłopców, do którego przyjeżdża na miesiąc pełny autokar dziewcząt. Same dziewczyny wyobrażają sobie krainę bardzo pięknych i mądrych chłopców. Jednak nawet nie wiedzą jak bardzo się mylą. W rzeczywistości wszyscy mężczyźni bardzo się podniecają na przyjazd kobiet, których przez cały rok nie jest dane im widzieć. 3 z nich: Bacchi-gu, Tenjin i Ichiban Boschi jeszcze przed wyjazdem planują jak zarwać jakaś kobitę dla siebie, siedząc w tym czasie na najwyższym punkcie w ich akademii i wypatrując przyjeżdżającego autokaru.

Tylko jeden z nich kumpli, Yu-suke wydaje się być obojętny tym wszystkim i stara się żeby szkoła jak najlepiej wypadła. Gdy autokar przyjeżdża na miejsce, ku zaskoczeniu wszystkich jedna z kobiet od razu rzuca się na szyje Yu-suke a ten upada na ziemie i traci przytomność. Tak rozpoczyna się te cudowne anime. Mogę przyznać ze kreska jest w przyzwoita i na pewno polubicie ją. Jak dla mnie ta seria nie ma praktycznie żadnych minusów, może poza tym ze tak szybko się kończy. Mam nadzieje, ze tym tekstem zachęciłem was do oglądania tego anime. Mogę jeszcze dodać ze mimo wszystko ta seria nie jest przeznaczona dla najmłodszych widzów z powodu golizny, która idzie w parze z green green. Wszystkie kobiet są miarę piękne, choć i zdążają się małe wyjątki, ale o tym trzeba się samemu przekonać.

Studio: Studio Matrix
Projekt: Kiyotaka Nakahara
Reżyser: Chisaku Matsumoto, Yuji Muto
Scenariusz: Atsuhiro Tomiska
Muzyka: Shinkichi Mitsumune
Gatunek: Komedia, Romans

Autor recenzji: vego ssj

Alternatywny punkt widzenia:
Recenzja na Tanuki.pl