3×3 Eyes

3×3 Eyes

3×3 Eyes jest to anime które składa się z dwóch części pierwszych 4 odcinków z 1992r. i następnych 3 odcinków z 1996r. Autorem jest Yuzo Takada, a każdy odcinek anime trwa średnio po 45 minut.

Wszystko zaczyna się 300 lat temu, kiedy rasa Sanjiyan panowała, lecz przez swojego władcę wyginęła. Udało się przeżyć tylko jednej osobie.

Przeżyła tylko Pai. Wygląda ona na bardzo młodą dziewczynę, jest w niej ktoś o imieniu Parvati IV, który ujawnił się kiedy to dziewczyna otworzyła
swoje trzecie oko.

W czasach współczesnych jeden naukowiec wyruszył na poszukiwanie śladów innej cywilizacji. Przypadkiem trafił na Pai. Naukowiec po pewnym czasie umarł, a Pai miała dostarczyć list do jego syna. Po czterech latach Pai dociera do Yakumo Fujii. Ojciec w liście prosi o pomoc dla Pai. Z początku nie chciał się zgodzić, lecz później się zgodził. Czy uda im się spełnić marzenie Pai – zamienić ją w człowieka, jakie przeżyją przygody?

Muszę powiedzieć, a właściwie napisać, że anime spodobało mi się od samego początku. Kreska wydaje się być coraz ładniejsza. Muzyka mi się podoba. Fabuła jest po prostu superowa! Cały czas zastanawiałam się co będzie się działo dalej!

Spis odcinków anime:
1. Tensei no Shou
2. Yakumo no Shou
3. Saisei no Shou
4. Meisou no Shou
5. Matsuei no Shou
6. Kagi no Shou
7. Kikan no Shou

Tytuł: 3×3 eyes
Liczba tomów mangi: 38
Rok wydania: 1988
Autor: Yuzo Takada
Wydawca: Kodansha Ltd.

Autor recenzji: Redakcja

Alternatywny punkt widzenia:
Recenzja na Tanuki.pl