A.B.C.

A.B.C.

Powieść kryminalna z 1936 roku, której autorką jest brytyjska pisarka Agatha Christie.

Seryjny morderca dzieli się z Herkulesem planami popełnienia morderstwa. O zamiarach zbrodni informuje go listownie – podając m. in. kiedy, gdzie oraz na jaką literę zaczyna się imię i nazwisko ofiary. Giną kolejne osoby wg. kolejności alfabetycznej… Duet Poirot & Hastings podejmuje śledztwo!

Jeśli zaintrygował Cię motyw listy – sięgnij także po kryminał Punkt Zero – autorstwa dwóch skandynawskich pisarzy Jørn Lier Horst & Thomas Enger – jest to pierwszy tom cyklu z 2020 roku, świeża i wciągająca historia umiejscowiona w czasach nam współczesnych!

– Przepraszam, czy pan też był na wojnie?
– Byłem. Trochę mnie to… wytrąciło z równowagi…
– Oo! – zdziwił się młody człowiek.
– Czasami nie bardzo wiem co robię.
– Naprawdę?… Przepraszam, ale śpieszę się. Jestem z kimś umówiony – powiedział nagle i odszedł szybko; wiedział, co grozi, gdy ktoś zacznie opowiadać o swoim zdrowiu.

– Powinieneś być krawcową, Poirot. Ja nie widzę nigdy, jak kto jest ubrany.
– Powinieneś zapisać się do klubu nudystów, Hastings.

– Zapewniam cię Hastings, że dla osoby, która ma coś do ukrycia, nic nie jest bardziej niebezpieczne od rozmowy. (…) Człowiek, mój drogi, nie może oprzeć się pokusie i w rozmowie z innym człowiekiem musi dać wyraz swojej indywidualności. W takim wypadku wcześniej czy później musi się zdradzić.