Formy Goku

Formy Goku

Chibi Goku DB> – Takiego Goku mieliśmy okazję zobaczyć w serii DB. Miał on wtedy 14 lat i przyleciał na Ziemię jako mały wojownik, aby ją zniszczyć. Na szczęści przy lądowaniu statku uderzył się w głowę i zapomniał co ma zrobić. Mieszkał sam w górach, do czasu aż znalazł go Gohan, którego później Goku nazwał swoim dziadkiem. Gohan był mistrzem sztuk walki, Goku miał wielkie szczęście, że był jego uczniem. Dostał od swojego przybranego dziadka magiczny kij, który po wypowiedzeniu słów rozciągał się na ogromne wysokości. Dostał jeszcze kryształową kulę, która był przyczepiona do czapeczki chłopca. Kiedy Goku był na polowaniu, spotkał dziewczynę o imieniu Bulma. To ona mu wytłumaczyła znaczenie smoczych kul i ich boską moc. Od tamtego czasu zostali oni przyjaciółmi i przemierzali świat razem.

Ciekawostki: Goku miał magiczny kijek
Wady: Był trochę mało rozwinięty umysłowo.
Zalety: Poznał historię smoczych kul.

Chibi Goku – Goku staje się mały, gdy Pilaf w serii GT przy pomocy Boskiego Smoka wypowiada zaklęcie, a za razem zmniejszając Goku do rozmiarów 10 letniego chłopca. Od razu stracił on swoją siłę w normalnej postaci. Dopiero po zmianie w super wojownika poziomu 4, stawał się duży. Kiedy żona Goku zobaczyła go małego – zemdlała… Chłopiec podczas walki zamieniał się w SSJ4, dzięki czemu stawał się silniejszy i duży. Chłopiec stracił także trochę rozumu i stał się nieco głupszy. Był on mały i zwinny, ale słaby siłowo, choć mógł się wszędzie dostać, to nie miał tyle siły, żeby pokonać wszystkich strażników 7 kul. Całe szczęście, że poznał już w między czasie formę 4 SSJ. Dzięki niej Goku stawał się duży i silny.

Ciekawostki: Chi Chi zemdlała po zobaczeniu małego Goku.
Wady: Mały wzrost Goku.
Zalety: Goku mógł się na nowo cieszyć młodością.

Chibi Goku SSJ – Jest to pierwszy poziom Chibi Goku. Ma sporo więcej siły niż normalny Chibi Goku. Lecz to mu nie pomaga z sytuacją wzrostu, nadal jest mały, chodź teraz nieco silniejszy. Dopiero przy 4 postaci super wojownika staje się duży. Przy czym mógł normalnie walczyć ze strażnikami 7 kul. Ja osobiście już nie pamiętam za dobrze formy Chibi Goku SSJ (lol). I dlatego tylko tak mało opisałem.

Ciekawostki: —
Wady: Mały wzrost Goku.
Zalety: Mógł się wszędzie wśliznąć.

Chibi Goku SSJ 3 – Po raz pierwszy widzimy ten poziom, gdy walczy on z Bejbi Vegetą. W DBGT, gdy Goku był dzieckiem nie miał za dużego znaczenia. Miał co prawda wiele więcej siły niż poprzedni poziom, ale ten zabierał za dużo mocy i był wyczerpujący. Dlatego też Goku starał się nie używać go za często. W DBGT walczył on raczej w postaci super wojownika 4 poziomu. Dzięki temu poziomowi Goku był szybszy, zwinniejszy i co ważne miał długie włosy, aż do kolan. Ten poziom pomógł mu także w rozwinięciu swojej energii Ki.

Ciekawostki: Urosły mu długie włosy
Wady: Mały wzrost Goku, durze zużycie energii.
Zalety: Większa siła, szybkość.

Goku Normal – Jest to Goku z pierwszych odcinków dbz. Na tamte czasy był bardzo, bardzo silny. Kiedy Raditz przyleciał na Ziemię, aby ją podbić. Goku dopiero się dowiedział dlaczego miał ogonek i jak znalazł się na planecie, Raditz wytłumaczył bohaterowi, iż przyleciał tu w celu podbicia świata, lecz Goku zapomniał cel swojej misji i wychowywał się z przybranym dziadkiem Gohanem.

Ciekawostki: Goku zamiast podbicia ziemi, chronił ją i zaprzyjaźnił się z mieszkańcami.
Wady: Goku dowiedział się na prawdę po co znajduje się na Ziemi.
Zalety: —

Dorosły Goku – Pod taką postacią Goku ujawnił się pod koniec serii DB. Ma on 18 lat, żonę Chi Chi i dwóch synów: Gohana i Gotena. Bez zmiany w SSJ miał bardzo dużą siłę. Był uważany za najpotężniejszego człowieka na ziemi. Odcinek z jego udziałem kończy serię DBZ, wędruje on wtedy po straganie, a wszystkiemu towarzyszy ładna końcowa muzyka. Ja kiedy oglądałem ten odcinek pierwszy raz chciało mi się płakać (wzruszył mnie).

Ciekawostki: —
Wady: —
Zalety: —

Goku SSJ – Podczas walki na Namek z Freezą, Goku osiągnął ten poziom ze złości, ponieważ potwór zabił jego przyjaciela Kririna. Siła Goku zmieniła się niesamowicie, Freeza przestraszył się, a po chwili zginął z rąk Goku. Była to kluczowa postać w paśmie form Goku, dzięki niej kolejne poziomy SSJ przychodziły także ciężko, ale już łatwiej od poprzednich. Kiedy bohater zmieniał się w 1 postać to włosy zmieniały się w złocisty kolor, a także na około postaci pojawiała się żółta poświata, świadcząca o niezwykłej sile.

Ciekawostki: Włosy zmieniały kolor na złocisty.
Wady: —
Zalety: Postać otrzymywała potężny 'zastrzyk energii.

Goku SSJ2 – Poziom ten Goku osiągnął trenując w zaświatach. Długo się tej formie nie na przyglądaliśmy, bo w krótki czas potem osiągnął on wyższy poziom, jakim jest SSJ3. Zaprezentował on ten poziom (SSJ2) w walce z Majin Vegeta, który pod wpływem manipulacji przez Babidiego dostał bardzo dużo energii, żeby nie Goku to Vegeta by zniszczył całe trybuny na Turnieju sztuk walki.

Ciekawostki: —
Wady: —
Zalety: —

Goku SSJ3 – Widzimy te stadium mocy, gdy dochodzi do walki Goku z Fat Buu. Bohater musiał zająć czymś Buu, aby Trunks mógł lecieć do domu po radar wykrywający smocze kule. Potwór i tak pokonał Goku, bo był po prostu od niego silniejszy, lecz Goku zatrzymał na jakiś czas potwora. Stadium SSJ3 było bardzo wyczerpujące i dla tego Goku nie przebywał w nim za dużo czasu. Podobnie jak u Chibi Goku SSJ3 rosną długie włosy.

Ciekawostki: Rosną długie włosy, prawie do kolan.
Wady: Bardzo wyczerpujące stadium.
Zalety: Wzrastała szybkość i moc bohatera.

Goku SSJ4 – Na tym poziomie Goku odzyskiwał swój wzrost. Oczywiście jako pierwszy go osiągnął. Ta forma była niezbędna w DBGT podczas walk ze strażnikami 7 smoczych kul. Goku zamieniał się w niego z Chibi Goku i miał z powrotem swój wzrost, a także dostawał przypływ ogromnej energii. Goku w tej postaci ma cały porośnięty tułów, oprócz klatki piersiowej w czerwonych włosach.

Ciekawostki: W tej postaci Goku ma od nowa ogonek.
Wady: —
Zalety: Goku odzyskuje wzrost, ale tylko kiedy jest w tej postaci.

Oozaru – Każdy Sayanin, który ma ogonek i patrzy się na księżyc w pełni, zamienia się w Oozaru, czyli wielką obrośniętą małpę, która traci głowę i niszczy wszystko na swojej drodze. Goku zdeptał po raz pierwszy zamek Pilafa. Był on zamknięty w pomieszczeniu, z którego nie można było się wydostać.

Ciekawostki: Postać zmienia się w małpę.
Wady: Postać traci głowę
Zalety: Uzyskuję wielką siłę, która pozwala wydostać się z opresji.

Autor tekstu: Qird