Wywiad z Yoshiki (4.V.1998)

Wywiad z Yoshiki (4.V.1998)

Yoshiki był założycielem X-Japan. Grał na pianinie, keyboardzie, perkusji, gitarze zwykłej i basowej. Otrzymał perkusję w wieku 10 lat by poprawić sobie kondycję. Kocha przeciwieństwa i udawać kogoś tajemniczego, więc zwykł mówić, że jego datą urodzin jest X i ma krew koloru ametystu. Wydaje się być nieśmiały i delikatny, ale kiedy zasiądzie przy perkusji zmienia się w bestię. Kiedy mówi o swojej rodzinie, mówi tylko o matce. Raz powiedział, że jego matka chciałaby, żeby przestał grać na perkusji, a tylko komponował utwory. W 1999 roku w wywiadzie wyznaje, że jego ojciec popełnił samobójstwo w wieku 33 lat, kiedy ten miał 10 lat. Yoshiki napisał utwór „Tears”, by uczcić jego pamięć. Jego dziewczyną była japońska piosenkarka i aktorka Shizuka Kudo.

Japońskie gazety zamieszczały plotki, jakoby ciągle zmieniał dziewczyny. Od 1999 produkuje piosenki ex-dziewczyny Shizuki i wygląda na to, że utrzymują przyjacielskie kontakty. Razem z Tetsuyą Komuro, znanym japoński piosenkarzem, wyprodukował w 1992 roku, pod nazwą V2, singiel „Haitoku no Hitomi” i klip „Virginity”. W 1994, razem z Rogerem Taylorem, perkusistą Queen, wyprodukował 2 utwory: „Foreign Sand” o zrozumieniu miedzy 2 różnymi nacjami i „Final Destination”. W 1994 nagrał też utwór do albumu Kiss „Kiss my Ass”. Była to „pianinowa” wersja piosenki „Black Diamond”. W 1995 roku skrócił włosy i zaczął nosić mniej prowokujących ciuchów. W 1996 roku zasłabł podczas koncertu i znalazł się w szpitalu. Lekarz kazał grać mu mniej żywiołowo. 22 września 1997, Yoshiki ogłosił rozpad X-Japan. Miał ukryte plany z Hideto, by uformować nowy zespół, z nowym wokalistą. Jego plany upadły wraz ze śmiercią hide.

Po tej tragedii spędzał większość czasu w domu w Los Angeles, gdzie ma 2 studia nagraniowe i tworzy nowe amerykańskie i japońskie zespoły dla jego firmy „Extasy International” i „Extasy Japan”.

Yoshiki pisał dla Saijo Hideki i Shoko Kitano, a od 1999 wypromował kilka pierwszych singli niedawno powstałego visual kei’owego zespołu Dir en grey, oraz piosenkę do filmu Zalman Kinds „In God’s hand”. W filmie piosenka leci tylko przez kilka sekund. W 2000 roku przygotował kilka reklam dla supermarketów 7-11. Pisał piosenki dla swojego solo-projektu Violet UK. W 2001 roku pomagał różnym zespołom, ale wciąż pracował z Violet UK. Planuje wydać albumy na całym świecie.

Pozycja w zespole: Perkusista, pianista
Przezwisko: Yoshiki
Data urodzenia : 20.11.1965
Miejsce urodzenia: Tateyama, Chiba
Grupa krwi: B
Zespół: X Japan

Autor tekstu: Hide