One Shots – Escape

One Shots – Escape

Tytuł (org): One Shots – Escape
Autor mangi: Akira Toriyama

Na sam początek wypada wyjaśnić co to są te one shots’y. Są to krótkie 1-2 odcinkowe mangi które rysował Akira Toriyama i wydał w Shoen Jump’ie. Część potem została opublikowana w tomach pod wspólną nazwą One Shots. Głównym łącznikiem tych komiksów są motywy z Dragon Ball’a – Super Saiyan Onio, Chmurka kinto, Schenlong, Smocze Kule itp. W tej recenzji przedstawię krótką mangę One Shots – Escape.

Scenariusz – Jego prostota jest ogromna- manga ma bodaj 5 kartek ( w tym strona tytułowa) i jest zrobiona bardziej jako żart niż prawdziwa wielka produkcja. Manga zaczyna się gdy jakaś piękna dziewczyna zbiega ze skały i zaczyna uciekać. Chwilę potem nacina się na dinozaura, sparaliżowana strachem i zmęczona osuwa się o skałę. Wystraszona przez przypadek kopie puszkę. Czytający myśli że ktoś ją złapał, jakaś banda rabusiów itp. a tu nic bardziej mylnego – Na następnej stronie okazuje się że grała w chowanego i przegrała.

Kreska – Manga okraszona jest ładnymi rysunkami, na dużo wyższym poziomie niż te z Dragon Ball’a. Styl odbiega trochę od tego znanego z Dragon Ball’a, Dr. Slumpa czy innych takich produkcji, ale miło popatrzeć na coś odmiennego zwłaszcza że manga jest w kolorze.

Podsumowanie:
Scenariusz: 6/10
Kreska: 9/10
Ocena ogólna: 3+/6

Autor recenzji: Avis