Cannon God Exaxxion

Cannon God Exaxxion

Polska manga:
Wydawnictwo: EGMONT
Autor mangi: Kenichi Sonoda
Rok wydania: 2003
Oprawa: Miękka
Format: 11x18cm
Średnia ilość stron: 200
Tytuł oryginału: EXAXXION STAGE [nr. 1-6 w Polsce ukazały się dotychczas tylko 4]
Tytuł pl.: Exaxxion, bóg wojny
Inne tytuły: Exaxxion, Hojin Exaxxion
Tytuł serii: EXAXXION
Tłumacz: Nowak – Kreyer Maciej

Akcja toczy się na Ziemi na którą, przybywają Faldianie. Dysponują dużą ilością nowych zaawansowanych rozwiązań technicznych. Budują statki-windy najszybciej działające windy transportujące ludzi i faldianów
na orbitę. Szybko zostają zaakceptowani przez mieszkańców naszej planety, no może nie przez wszystkich – wyjątkami są: Gan-chan i jego dziadek. Właśnie ten dziadek napisał książkę o najeźdzcach z kosmosu – faldianach. Z początku wszyscy się z niego naśmiewali.., aż faldianie nie najechali na ziemie.

Oto co możemy przeczytać na oficjalnej stronie wydawnictwa Egmont:

„Exaxxion” to seria dla młodzieży, która szybko zdobyła sobie popularność najpierw w Japonii, a potem także w Europie. Jej twórca jej sławny japoński autor mang, Kenichi Sonoda. Opowiada o przygodach nastolatków w świecie poważnie zmienionym przez wpływ obcych – Faldian z planety Riofald. Obcy początkowo zachowywali się bardzo przyjaźnie względem Ziemian – udostępniali im własne technologie itp., ale w końcu okazało się, że te „dary” mają na celu zdominowanie i przejęcie kontroli nad ludzkim przemysłem. Kiedy to się już udało, postanowili ostatecznie – militarnie – podporządkować sobie naszą planetę. Na ten atak przygotowana była jedynie mała organizacja, prowadzona przez żyjącego na uboczu naukowca, którego wszyscy uważali za dziwaka… Seria jest wydawana od 1998 roku.

Opisy postaci:

Hoich Kano: Główny bohater i zarazem legendarny bohater i kierowca ExaXxiona jest odważny ale nie bardzo mu pasuje walczyć w robocie o wysokości wierzy eiffla (gdy zrobi krok ginie 100 ludzi w wyniku fali uderzeniowej..). Chodzi do gimnazjum w Cowa. Zakochany w Akane Hino.

Akane Hino: Reporterka a zarazem rówieśniczka Hoicha, bardzo go kocha ale wstydzi sie o tym mu powiedzieć. Jest
bardzo miła, burzliwa (po mamie:) ) a także strachliwa (ale gdy chodzi o sprawy na których zależy Hoichowi robi
się jak lew)

Housake Kano: Bardzo kocha Hoicha i chce aby był wojownikiem. Jest świetnym chirurgiem, przypisał sobie
budowę eXaxXiona chociaż on go tylko znalazł i opatentował.

Reiko Kano: Matka Hoicha, jest odważna, niczym się nie martwi a w najgorszych chwilach potrafi się nawet uśmiechnąć. :). Wierzy w swojego ex męża (Housake) i bardzo go kocha.

Generał Scheska: Przywódca faldian, to on postanowił sprzeciwić się eXaXXionowi i za pomocą antymaterii zbudował robota o równie dużej sile. Walczył aż do śmierci. Jest postaćą bezwzględną i nie ma skrupułów nawet dla swoich.

Roboty terminalne: Jakby Faldiańscy policjanci, zabijają ludzi którzy sprzeciwiają się Faldianom bądź łamią regulamin.

Autor recenzji: Redakcja

Alternatywny punkt widzenia :
Recenzja na Tanuki.pl