Angel Sanctuary

Angel Sanctuary

Tytuł Anime/Mangi : Angel Sanctuary
Ilość odcinków : 20 tomów + 3 0AV

Angel Sanctuary jest to opowieść, autorstwa Kaori Yuki, opowiadająca o losach Setsuny Mudou, nieszczęśliwie zakochanego w swojej siostrze Sarze. Chłopiec za każdym razem gdy widzi krew dostaje paraliżu. Okazuje się bowiem, za sprawą Kurai (udającej chłopca) i Arakune (dla odmiany udającego kobietę), że Setsuna jest najnowszą reinkarnacją nieorganicznego anioła Alexiel. Alexiel była to piękna trój – skrzydła kobieta, stworzona przez boga, razem ze swym bliźniaczym bratem (narcyzem) Rocielem. Bóg jednak bardziej kochał swojego syna, więc Alexiel wszczęła rebelię, razem z demonami, przeciwko bogu. W walce zgładziła swojego brata, lecz sama została skazana na nieskończone reinkarnacje na Ziemi.

Opowieść dzieje się na 6 różnych światach
– Assiah : Ziemia
– Hades : Podziemia
– Gehenna : Królestwo demonów
– Yetzirah : Świat stwórcy (ja bym to tak przełożyła)
– Briah : Świat formacji
– Atziluth : Niebo

Manga Angel Sanctuary przeznaczona jest bardziej dla czytelników starszych, gdyż czasami może
być ona lekko ciężkostrawna. Mimo mało ciekawego wątku (wojna nieba z piekłem) to autorka tak sprytnie manipuluje akcją, że praktycznie cały czas jesteśmy utrzymywani w napięciu. Z powodu dużej ilości
bishônenów mange polecam przede wszystkim dziewczynom (lekkie wątki yaoi – Katan i Rociel) lub ogólnie – fanom „X” i „Evangeliona”. Mam nadzieję, że nikogo nie zraziłam do przeczytania mangi, bo naprawdę warto!

Autor recenzji: K8s0wn1k

Alternatywny punkt widzenia :
Recenzja na Tanuki.pl