Bleach

Bleach

Jest tyle anime, że wątpię żeby ktoś słyszał chociaż o 50% z nich, niektórym udaje się przebić i są hitami przed kilka lat, inne to tylko chwilowa mania, a o jeszcze innych prawie nikt nie słyszał. Jednak nie o tym przyszło mi tu pisać, a mianowicie o niedawno powstałym anime pt. „Bleach” (nie nie nikt nie z wymiotował :P). Jak wspomniałem anime to jest „młode” o czym świadczy niewielka ilość, powstałych odcinków ( ukazują się co tydzień). Autorem jest ( ofkorz Japończyk 😀 ) Kubo Tite, o którym pewnie nie wielu słyszało.

Dość o wstępie przejdźmy do fabuły. „Bleach” opowiada o 14-16 letnim chłopcu o imieniu Ichigo Kurosaki, który posiada dar widzenia duchów. Już w pierwszym odcinku możemy zobaczyć „dar w akcji”. Nie będę streszczał tu odcinków, dlatego napisze na zachętę co się mniej więcej działo w pierwszym odcinku:

Ichigo idąc do szkoły, zobaczył rozrabiających wandali, (jako iż był bardzo silny – nie wiem czemu) nie usłyszawszy odpowiedzi na pytanie „co robią” rozprawił się z nimi, kiedy przyszedł do domu dostał tak zwanego „buta na twarz” (kopnięcie w twarz) od ojca za bycie spóźnionym. Idąc znowu do szkoły usłyszał eksplozję, kiedy doszedł na miejsce zobaczył, potwora: „Hollow” za chwile pojawiła się Shinigami należąca do grupy (wersja ang.) „Soul Rapers”. Tego samego dnia ( wieczorem) Shinigami zawitała do niego, gdy ten zapytał „co ona tu robi” zignorowała go (bo nie wiedziała, że Ichigo widzi duchy) Ichigo zbulwersowany kopną ją. Po krótkiej rozmowie, zaprezentowała co umie i rzuciła na niego zaklęcie, jednak ten je przełamał, Hollow wyczuwszy energie Ichigo zaatakował jego 2 siostry, ten się zdenerwował i przełamał zaklęcie, a Shinigami odcięła Hollow rękę. Po czym oddała Ichigo miecz i zrobiła go „Soul Raperem” w tedy Ichigo miał moc większa od Shinigami i pokonał Hollow. The end 🙂

Co do kreski jest ona ładne i mnie się podoba, i nie mam zastrzeżeń, o muzyce się nie wypowiem ponieważ siadła mi karta dźwiękowa (pech), jednak po wypowiedziach kolegów, podobno jest bardzo dobra, fabuła też jest ciekawa i nie typowa. Osobiście polecam to anime każdemu. Poniżej podam kila informacji dotyczących „Bleach”.

Autor recenzji: Draco.

Alternatywny punkt widzenia :
Recenzja na Tanuki.pl